Beslenmem zayıflamak için uygun mu?

DarkJester

Hectopat
Merhabalar ben zayıflamak için beslenmemi düzenlemeye ve spor yapmaya başladım. Coronavirüs yüzünden diyetisyene de gitmek istemiyorum o yüzden kendi diyetimi kendim hazırlıyorum. İşte beslenmem:

-Sabah:
Aç karnına sütsüz ve şekersiz kahve ve 0, 5 ML'su.
2 Dilim tam buğday ekmeği.
5-6 tane yeşil zeytin.
Kibrit kutusu kadar tam yağlı peynir.
Bazen salam, sosis veya yumurta.

-Öğlen:
Sabah kahvaltısını 10-11 gibi yediğim için öğlen yemeği yemiyorum. Fakat onun yerine:
-1-2 tane meyve(elma, nektarin gibi)
-Belki yoğurt veya yulaf.
-Spora gitmeden önce sütsüz ve şekersiz kahve ve 1 adet bitter çikolatalı gofret.

-Akşam:
Saat 9.00 civarı spor salonundan geliyorum ve evde ne pişmişse ondan bir tabak yiyorum ve 2 dilim tam buğday ekmeği yiyorum. 1-2 civarı uyuyana kadar da ek olarak bazen yine yoğurt veya meyve yiyorum.
Not: Spor salonunda 400-600 kalori falan yakıyorum, boyum 1.85 ve kilom da 100 civarı.

Bu beslenme ile ve spor ile sizce 3 ayda ne kadar kilo verebilirim? Veya ne tür değişiklikler yapmalıyım? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden ben de kilodan muzdariptim. Gerçekten ağır spor yapmayacaksan tuzu tamamen kesmelisin.
Meyve o kadar tüketmek yerine suya yönelebilirsin açlık hissettiğinde. Ekmeği tamamen kesmeni tavsiye ederim ama yiyeceksen 2 dilim yeridir. Bence akşamları kendine bol miktarda -tuzsuz- salata hazırlayabilirsin.
Ha, karbonhidratı da bayağı azaltman gerek 😃

Bu, işi karıştırdı. Yoğurt yenilebilir ama meyve tavsiye etmiyorum.

Bu da sıkıntı, mümkün olduğunca erken yiyip bitirmelisin.
Dostum peki 1 saat önce yesem?
Eskiden ben de kilodan muzdariptim. Gerçekten ağır spor yapmayacaksan tuzu tamamen kesmelisin.
Meyve o kadar tüketmek yerine suya yönelebilirsin açlık hissettiğinde. Ekmeği tamamen kesmeni tavsiye ederim ama yiyeceksen 2 dilim yeridir. Bence akşamları kendine bol miktarda -tuzsuz- salata hazırlayabilirsin.
Ha, karbonhidratı da bayağı azaltman gerek 😃
Ekmeği günde 4 dilimden 2 dilime düşürüp,akşam brokoli salatası yiyip,spor yapma süremi arttırırsam 3 ayda tahmini kaç kilo veririm?

Gece 10'dan sonra yemek yemeyi tamamen kesmelisin. Su, maden suyu, bitki çayı gibi şeylerle mideni meşgul edebilirsin.
Ekmeği günde 4 dilimden 2 dilime düşürüp,akşam brokoli salatası yiyip,spor yapma süremi arttırırsam 3 ayda tahmini kaç kilo veririm?

Bünyene bağlı değişir. Ben bahsettiğine benzer bir düzenle 4-5 ay civarı bir sürede 20 kilo civarı vermiştim.
Ben tuz ve karbonhidrat hiç kullanmıyordum, günde sadece iki öğün yiyordum ve ara öğünüm yoktu. Sadece su ile geçiştiriyordum ara öğünleri.

@DarkJester bana kalırsa saat 6'da bitirmeli. Mümkün değilse de en erken yiyebildiğin saate ye. Bir de şöyle bir sistem var; son öğününle ertesi günkü ilk öğünün arasında 15 saat olursa müthiş olur. Mesela 9'da yediysen ertesi gün 12 veya 13'te yiyorsun. Eğer akşam yemeği saatini geri alamıyorsan, kahvaltıyı geciktirebilirsin.

Spora öğle saatleri gidebilirsin bu daha çok yağ yakmanı sağlayacaktır. Aynı zamanda protein almalısın, protein alımın çok düşük. Kilo versen bile kaslarından ve yağdan gideceği için kendini aynada aynı görebilirsin.

İki dilim ekmeği bire düşür bence. Sabahları doymuyorsan iki yumurta yiyebilirsin. Çikolata zayıflamana yardımcı olmaz :) Ayrıca Kinoa'yı hiç duydun mu bilmiyorum ama bir araştır derim. Kendisi baklagillerden gibi gözüken fakat olmayan bir tohum. Bol proteinli ve düşük kalorili. Youtube da nasıl yapılacağını araştırabilirsin. Ben bazen kahvaltıyı sadece kinoalı salata ile yapıyorum ve akşama kadar tok tutuyor. Geçenlerde Carrefour'dan 500gr pakette 16 TL ye aldım. Pahalı gelmesin çünkü haşlayınca pirinç gibi bereketleniyor. Eğer pirinç pilavı yaptıysan bu dediğimi anlamışsındır ve kinoadan da pilav yapabilirsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı