Beyin göçü yaşıyorum

Kalp krizi kadar.

Rakiplerine nazaran hiçbir fark atamamış birini neden biri işe alsın? Seni diğerlerinden ayıran özellik Almanca bilmen mi olacak? Almanya'da Almanca bilmek, ne büyük marifet...

Ha hayatım boyunca asgari ücrete razı olurum diyorsan hayatının sonuna kadar da kira ödersin. Diğer tüm temel ihtiyaçlarını da çıkartırsak eline kalacak miktarla yine belli standartlarda yaşarsın ve üstüne çıkamazsın. Yok öyle havuzlu, garajlı müstakil evler. Lüks Mersolar falan.

Almanya hayalin varsa adam akıllı mühendislik oku. İngilizce ve Almanca'yı iyi seviyeye çıkar. Türkiye'de 2-3 yıl iş deneyimi elde edip cebine de 7-8K euro koyup git. İyi bir şirkete kapak atarsan vatandaşlığı da alırsın.
Hocam ben mütercimlik okuyup İngiltereye gitmek istiyorum sayısal alanda çok iyi değilim alırlar mı?

Yaptığınız şeylerden örnek var mıdır? Merak ettim de 😁
Web sitelerini ekleyemem. Reklam statüsüne girebilir.

Mobilde olduğum için tasarımlarımı eklediğim Instagram sayfamdan ekran görüntüsü paylaşabiliyorum.

Dosya Ekleri

• A1E40E21-1619-464C-885A-51A09373563C.jpeg
    A1E40E21-1619-464C-885A-51A09373563C.jpeg
    119,7 KB · Görüntüleme: 51
Web sitelerini ekleyemem. Reklam statüsüne girebilir.

Mobilde olduğum için tasarımlarımı eklediğim Instagram sayfamdan ekran görüntüsü paylaşabiliyorum.
Hocam çok güzeller. Keşke bende yapabilsem🤨.Bu aşamaya gelmeniz ne kadar sürdü? Nereden öğrendiniz? Hangi programları kullanıyorsunuz?

İTÜ, ODTÜ, YTÜ mezunu işsiz mühendisler tabii ki de var. İşini iyi yapmadığın sürece kimse senin kaç puan ile mezun olduğuna bakmaz. Devir teorik bilgi devri değil. İş bilmeden mezun olan adamlara ben de iş vermem.

Çok yakın bir tanıdığım geçen sene X Üniversitesinden mezun oldu. 8000+ TL maaş ile işe başladı. Nasıl? 4 sene boyunca kendini geliştirdi. İşe başladığı şirkette staj yaparak kendini daha önce kanıtladı.

Başka bir tanıdığım da İşletme mezunu, 2013’te mezun oldu. Şu anda Siber Güvenlik alanında özel bir şirkette çalışıyor. 20.000+ TL maaş alıyor.

Ben, henüz öğrenci olmama rağmen neredeyse asgari maaş kadar kazanıyorum. Hem de kendi işimi yaparak.

Yurt dışı gerçekten çok avantajlı. Ben de gideceğim üniversiteden sonra. İşim bile hazır sayılır. Ama tekrar ve tekrar dediğim gibi; işini yapana her yerde iş var. İşini hakkı ile yapmayan dünyayı da gezse iş bulamaz.

@Silinen üye Bey'in dediklerini özetleyici nitelikte olan Konfüçyüs'ün şu sözü ile noktalamak isterim: "Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız." ne kadar da güzel demiş...

Hocam çok güzeller. Keşke bende yapabilsem🤨.Bu aşamaya gelmeniz ne kadar sürdü? Nereden öğrendiniz? Hangi programları kullanıyorsunuz?
Yeterli çaba ve hayal gücü ile neden yap(a)mayasınız? Çok üst düzey tasarımlar yaptığımı düşünmüyorum. Yaklaşık 4 senedir ilgileniyorum tasarım işleriyle. Kendi kendime, uğraşarak öğrendim. Yapamadığım yerde Google’dan destek aldım. Adobe PS ve AI kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı