Beyin göçü hakkında

Sasukeeee

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ninja,Sasuke pataklamada doktora yapmış
Saçmalamayın madem beyin göçü yapan vatan haini sayılıyor. O zaman devlet sahip çıksın. Aziz Sancar bile başarısını yurt dışında elde etti. Çünkü sahip çıkıldı. Alman Korona virüs aşısı bile aynı şekilde. Bu başarılara Türk başarısı deyip övünemeyiz. Çünkü bu kişiler yurt dışında aydınlatıldı. Orada keşfettiler, keşfedildiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence. Beyin göçü vatan hainliği değildir. Eğer yeterli imkanlar kendi ülkemde olsa, bana destek çıkılsa neden kendi ülkemde kalmayayım? Diyelim çok başarılı biriyim, ülkeye yardım alsam faydam da dokunacak ama ülkenin beni duyduğu bile yok. Ben de giderim Kanada'ya giderim Almanya'ya. Niye durayım?

Bu ülkede gelişip, yaşı gelene kadar imkanlarından faydalanan kişi yeterli imkanlar ülkesinde sunulmadığı için beyin göçü yapıyorsa ve bu süreç sonrası kendi ülkesine bu imkanları sunabilecek vaziyete geldiğinde geri dönmek yerine oradaki düzenini bahane edip ülkesine ve milletine yüz çeviriyorsa ve nankörlük edip zamanında verilen imkanları gözardı ediyorsa işte o zaman vatan haini olur.

Bence. Beyin göçü Vatan hainliği değildir. Eğer yeterli imkanlar kendi ülkemde olsa, bana destek çıkılsa neden kendi ülkemde kalmayayım? Diyelim çok başarılı biriyim, ülkeye yardım alsam faydam da dokunacak ama ülkenin beni duyduğu bile yok. Ben de giderim Kanada'ya giderim Almanya'ya. Niye durayım?

Aşırı bir şekilde katılıyorum aynı şeyleri düşünüyoruz resmen.

Bu ülkede gelişip, yaşı gelene kadar imkanlarından faydalanan kişi yeterli imkanlar ülkesinde sunulmadığı için beyin göçü yapıyorsa ve bu süreç sonrası kendi ülkesine bu imkanları sunabilecek vaziyete geldiğinde geri dönmek yerine oradaki düzenini bahane edip ülkesine ve milletine yüz çeviriyorsa ve nankörlük edip zamanında verilen imkanları gözardı ediyorsa işte o zaman vatan haini olur.
Diyelim Aziz Sancar buraya geri döndü. Amerika’daki kadar kaynağı olacak mı? Büyük ihtimalle daha az bilgili kişilerle çalışacak ve daha az teknolojiye sahip olacak.

Saçmalamayın madem beyin göçü yapan Vatan haini sayılıyor. O zaman devlet sahip çıksın. Aziz sancar bile başarısını yurt dışında elde etti. Çünkü sahip çıkıldı. Alman korona virüs aşısı bile aynı şekilde. Bu başarılara Türk başarısı deyip övünemeyiz. Çünkü bu kişiler yurt dışında aydınlatıldı. Orada keşfettiler, keşfedildiler.

Her beyin göçü yapan hain değildir, değerlenip geldiği yeri unutanlar haindir.

Geri
Yukarı