Beyin göçü hakkında

Hocam zaten burada burada önemli olan keşfi bulan kişinin nereli olduğu değil. Kendini nerede keşfettiğidir. Beyin göçü yapanlara vatan haini diyenlere duyurulur.

Ülkemizin teknolojisi bunları sunamayacak kadar düşük seviyede değil. İş gücü de var, ülkemizde binlerce cevher var. Sadece devletin bu işi çözmesi lazım, çözebilecekken çözmüyorsa işte sıkıntı da oradadır.
Ülkemizde binlerce cevher var ve teknolojimiz çok iyi olmasada yeterlidir doğru ama devletimiz cevher ayırmaksızın destek sağlamadığı sürece bence beyin göçünü durduramayacak hatta şu an şahsi fikrim olarak söylüyorum destek sağlamak yerine tam tersini yaptıkları için beyin göçünü daha da arttıracaktır.

Ülkemizde binlerce cevher var ve teknolojimiz çok iyi olmasada yeterlidir doğru ama devletimiz cevher ayırmaksızın destek sağlamadığı sürece bence beyin göçünü durduramayacak hatta şu an şahsi fikrim olarak söylüyorum destek sağlamak yerine tam tersini yaptıkları için beyin göçünü daha da arttıracaktır.
Zaten durduramayacak. Para yurt dışında, şartlar da daha iyi. Hayatını idame ettirmek isteyen gidiyor.

Ülkemizde tonla yetenekli, zeki gençler var, benim arkadaşlarım birer bisikletçi ve hareket yapıyorlar, dağdan iniyorlar, bende onlardan biriy(dim), ta ki elimde ki dandik alet beni hastanelik yapıncaya dek yenisini aldık garantiden yine aynı olay, bana gerekli olan ekipmanın üst seviye bir ekipman olduğu doğrudur ve bu çok pahalı, evet MTB sporu pahalıdır diğer ülkerde ama Türkiye'de ki fiyatları yurt dışında ki arkadaşlarım görünce ağzı açık bir şekilde bakıyorlar, şimdi ben böyle bir fiyatlandırmaya sahip bir ülkede yaptığım sporda altımda yeterli ekipman olmadan nasıl gelişebilirim? Gelişemem, değil mi, ben yinede paraya kıyarak alsamda kendimi geliştirip ya da arkadaşlarım kendilerini geliştirip yurt dışındaki yarışlara katılarak ün yapsalar ciddi markalardan talepler, sponsorluklar almaya başladığı andan itibaren devlet bununla yetinemez ve üstüne biz yetiştirdik diyemez! O çocuk kendişi gelişti, sen geliştirmedin!

Ülkemizde tonla yetenekli, zeki gençler var, benim arkadaşlarım birer bisikletçi ve hareket yapıyorlar, dağdan iniyorlar, bende onlardan biriy(dim), ta ki elimde ki dandik alet beni hastanelik yapıncaya dek yenisini aldık garantiden yine aynı olay, bana gerekli olan ekipmanın üst seviye bir ekipman olduğu doğrudur ve bu çok pahalı, evet MTB sporu pahalıdır diğer ülkerde ama Türkiye'de ki fiyatları yurt dışında ki arkadaşlarım görünce ağzı açık bir şekilde bakıyorlar, şimdi ben böyle bir fiyatlandırmaya sahip bir ülkede yaptığım sporda altımda yeterli ekipman olmadan nasıl gelişebilirim? Gelişemem, değil mi?
Katılıyorum. İşte bu yüzden beyin göçü.

Kimse burada gelip yazdıklarımın tersini yazıp beni suçalamasın, her ne kadar hayatta daha tam anlamıyla olgunlaşmadığım için rahat olsam da, bu sistem ileride ki hayatımda "ne yapacağım?" Sorusunu sordurup beni strese sokuyor ve ne kadar rahat olsam da etrafımda neler yaşandığını en başından beri biliyorum, ölen insanları, intihar edenleri, perişan olmuş insanları, hepsini gördüm, hepside sistemi suçluyordu ve bana kalırsa doğruda yapıyorlardı, sokakta arkadaşlarımla yürürken intihara dahi şahit oldum, kimse burada beni suçlamasın.

Beyin göçü yapan adam ülkenin kurtulamayacağını anlamış kendisini kurtarmıştır. En mantıklısı da bu zaten o kişi için.
Burada becerisi olan adam bile iş bulamazken, yeterli imkanlara sahip değilken dış ülkeye giden biri becerisi olmayıp bir bölüm okusa bile iş bulabilir.
En kötü iş kurabilir. Ben bunu çok araştırdım diğer ülkelerde gençlere, iş kuracaklara çok fazla yardım ediyorlar. Ülkemizde sadece kredi ve önemsiz bir vergi indirimi yapılıyor.

Kimse burada gelip yazdıklarımın tersini yazıp beni suçalamasın, her ne kadar hayatta daha tam anlamıyla olgunlaşmadığım için rahat olsam da, bu sistem ileride ki hayatımda "ne yapacağım?" Sorusunu sordurup beni strese sokuyor ve ne kadar rahat olsam da etrafımda neler yaşandığını en başından beri biliyorum, ölen insanları, intihar edenleri, perişan olmuş insanları, hepsini gördüm, hepside sistemi suçluyordu ve bana kalırsa doğruda yapıyorlardı, sokakta arkadaşlarımla yürürken intihara dahi şahit oldum, kimse burada beni suçlamasın.
Bu konuyu tam da bu yüzden açtım. İnsanlar kaçmak istiyor ve haklılar. Beyin göçü yapanlara vatan haini diyemeyiz.

Bu konuyu tam da bu yüzden açtım. İnsanlar kaçmak istiyor ve haklılar. Beyin göçü yapanlara vatan haini diyemeyiz.
Vatan haini olanlar kaçmak isteyenler değil ülkeyi insanların kaçmasını isteyecek hale getirenler. O organik hoşafı 1. seçenler, bilim için ayrılan bütçeyi saçma işlere harcayanlar.

Geri
Yukarı