BF 2042 "DirectX error" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

JacKss

Hectopat
RAM
RAM: G.Skill 32 GB(2x16) Trident TZ5 Neo RGB 6000MHz CL32 DDR5 RAM.
Ekran kartı
Ekran kartı: MSI GeForce RTX MSI GeForce RTX 3070
Anakart
ANAKART: ASUS ROG STRIX Z690-A Gaming 6400MHz(OC)
İşlemci
İşlemci: Intel Core i7 13700KF.
Battlefield 2042 de bu hatayı aldım sorun nedir?
PC özeliklerim:
SSD: Samsung NVMe 980 Pro 1TB.
Güc kaynağı Corsair CS serisi 750W 80Plus Gold 750W modüler güç kaynağı.
Sogutucu: DeepCool Gammaxx L360 ARGB white 360 mm.

?hash=b8f3f5e7c2f05e183e649ef91c4a8ce1.png

Dosya Ekleri

• 1698072754566.png
    1698072754566.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 14
Sürücü hatası gibi duruyor. Sürücüyü güncelleyin veya DDU ile kaldırıp yeniden yükleyin.

Sürücüyü NvCleanstall ile yüklemenizi öneririm.

Windows update ve ekran kartı sürücüsü yüklüyse DX zaten kuruludur. Sürücü kurulumunda hata olmuş olabilir. Directx Windows XP döneminde kalmadıysanız ayrıca yüklemenize gerek yok. Ekran kartı ve işletim sistemi zaten gerekli şeyleri yüklüyor. Oyunlarda kendisi için gerekli Redist vb. paketlerini oyunu indirirken arka planda yüklüyor.

Sürücü hatası gibi duruyor. Sürücüyü güncelleyin veya DDU ile kaldırıp yeniden yükleyin.

Sürücüyü nvcleanstall ile yüklemenizi öneririm.

Windows Update ve ekran kartı sürücüsü yüklüyse DX zaten kuruludur. Sürücü kurulumunda hata olmuş olabilir. DirectX Windows XP döneminde kalmadıysanız ayrıca yüklemenize gerek yok. Ekran kartı ve işletim sistemi zaten gerekli şeyleri yüklüyor. Oyunlarda kendisi için gerekli Redist vb. paketlerini oyunu indirirken arka planda yüklüyor.

Teşekkürler üsteki verdiginiz gibi silip yükleyeceğim.

Ayrıca oynarken yaşanıyorsa doku kalitesi vb. kısabilirsiniz. VRAM sınırını aşıyorsa sorun çıkarabilir. Oyunda VRAM limitini gösteren bir ayara yoktu. Görev yöneticisinden ekran kartı kısmından bakabilirsiniz.

1698076593152.png

Yine aynı hatayı veriyor bu sefer oyuna giriyorum Mac başlayacak bu hatayı veriyor PC AC kapat yaptım yanlış kurulumu yaptım acaba :/

Bu sefer oyun hiç acılmıyor yine sildim yükledim bir başka bir forumda yapılan ayarları yaptım. Oyunun dosyalarını doğrulama deneyecegim.

Oyun ayarlarını yaptım 1 Mac atıyorum diger Mac yine hatta veriyor cok cıldırmalık bir olay.

Son düzenleme:
AIDA64 HTML raporu oluşturup paylaşır mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı