Çözüldü BF 5 düşük ekran kartı kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
Not defterini açın ve içine sadece şunu yazın:

RenderDevice.RenderAheadLimit 1
Thread.ProcessorCount (çekirdek/Thread sayınız)
Thread.MaxProcessorCount (çekirdek/Thread sayınız)
Thread.MinFreeProcessorCount (çekirdek/Thread sayınız)

Daha sonra farklı kaydete tıklayın ve "user.cfg" olarak Battlefield V'in kurulu olduğu klasörün içine kaydedip oyunu tekrar açmayı deneyin.
Frame Rate kısmını monitörünüzün desteklediği en yüksek seviyeye çekeceğinizi bilerek o kısma değinmedim, future frame rendering de genelde GPU kullanımını etkiliyor zaten bu oyunda.

Sorunun çözümünü gerçekten CFG mi halletti? Frame rate demişsiniz ayrıca benim belirttiğim future frame rendering ayarını açınca da ayrıca düzeldiğini ifade etmişsiniz.

Bu cümleyi benim yorumum için kullanmışsınız ama çözüm CFG olarak işaretlenmiş?

Render Ahead Limit demek istiyor demek ki. :) BF V'de bilindik bi problem ve çözüm bu arkadaşlar. Yardımcı olduysak ne mutlu bizlere.

Frame Rate kısmını monitörünüzün desteklediği en yüksek seviyeye çekeceğinizi bilerek o kısma değinmedim, future frame rendering de genelde GPU kullanımını etkiliyor zaten bu oyunda.

Sorunun çözümünü gerçekten CFG mi halletti? Frame rate demişsiniz ayrıca benim belirttiğim future frame rendering ayarını açınca da ayrıca düzeldiğini ifade etmişsiniz.

Bu cümleyi benim yorumum için kullanmışsınız ama çözüm CFG olarak işaretlenmiş?
Moderatör yapmış bilemiyorum tam olarak.

Not defterini açın ve içine sadece şunu yazın:

Renderdevice. Renderaheadlimit 1
Thread. Processorcount (çekirdek/Thread sayınız)
Thread. Maxprocessorcount (çekirdek/Thread sayınız)
Thread. Minfreeprocessorcount (çekirdek/Thread sayınız)

Daha sonra farklı kaydete tıklayın ve "user. Cfg" olarak Battlefield V'in kurulu olduğu klasörün içine kaydedip oyunu tekrar açmayı deneyin.

Hocam Allah razı olsun denemediğim yol kalmamıştı tam siliyordum sizin cevap kurtardı beni ekran kartı kullanımı %20'lerden %80'lere cıktı FPS 10'dan 80'e çıktı çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı