Bianchi Montana Bisiklet Nasıldır?

P3rcy

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmit
Öncelikle belirteyim fotoğraf alıntıdır arkadaşlar. Şu an bisiklet yanımda olmadığı için fotoğrafını çekip atamıyorum.

ez6t7vys.jpg

Bu modelin tekerleklerin ortasındaki diski olmayanından var. Bisikletten çok fazla anladığım söylenemez adını bilmiyorum kusura bakmayın. Yaklaşık 4 sene önce aldım ben bisikleti. O zamanlar daha da cahildim bisiklet konusunda. Sürme amacım spor ve gezmek maksatlı. Fakat öğrendiğim kadarı ile çift amortisör bisikletler insanı fazladan yoruyormuş, bu konuda beni bilgilendirebilecek bilgili bir arkadaş var mı? Bir de bisikletin kalitesini merak ettim bu model hakkında yorum yaparsanız çok sevinirim.

Sanırsam şu ortadaki diskler fren ile ilgili. Hangi tür fren daha iyidir ve sonradan değiştirilebiliyor mu bu frenler?

Bir de vites kolları ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Bende şu anda Shimano Tourney şu modelden var. Shimano bu modelden tam olarak farkı nedir, hangisi daha sağlam ve kalitelidir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar .

Dediğiniz gibi çift amortisör insanı yorar sürekli yaylanması kuvvet kaybına yol açar, orta amortisor ve ön amörtisörler kitleniyor fakat bu model de sadece orta amortisör kitlenmekte ve sizi düz yolda yormadan kullanma olanağı sağlıyor . Orta amortisörün başında ki şey yumuşaklık ayarı onu sıkıp gevşeterek sertlik ve yumuşaklık elde edebilirsin . Bisiklerin kalitesine gelirsek giriş seviyesi bisiklet fakat ağır ve sağlamdır uzun yol yapılmayacak sadece gezilcekse yeterde artar .

Disk frenler fren konusunda harikadır dik bir rampadan inerken durmama gibi birşey söz konusu olmaz, normal pabuç fren ise daha basit genel kullanılan fren sistemidir fren mesafesi uzundur diske göre ama bakımını yapılıysa sorun olmaz . Freni değiştirebilirsin kadroda fren yuvası varsa bu model var .

Vites farklarına gelicek olursak tourney vites kolu avuç içiyle ileri geri yaparak yükselme ve düşürme olur fakat tavsiye etmem problem yaratabiliyor en basitinden biraz daha zor geçiyor.

Koldan vites bir harikadır tık tık geçer ve sadece parmakla vitesi değiştirmiş olursun ve seni daha özgür kılar bisiklette :)

Merhabalar .

Dediğiniz gibi çift amortisör insanı yorar sürekli yaylanması kuvvet kaybına yol açar, orta amortisor ve ön amörtisörler kitleniyor fakat bu model de sadece orta amortisör kitlenmekte ve sizi düz yolda yormadan kullanma olanağı sağlıyor . Orta amortisörün başında ki şey yumuşaklık ayarı onu sıkıp gevşeterek sertlik ve yumuşaklık elde edebilirsin . Bisiklerin kalitesine gelirsek giriş seviyesi bisiklet fakat ağır ve sağlamdır uzun yol yapılmayacak sadece gezilcekse yeterde artar .

Disk frenler fren konusunda harikadır dik bir rampadan inerken durmama gibi birşey söz konusu olmaz, normal pabuç fren ise daha basit genel kullanılan fren sistemidir fren mesafesi uzundur diske göre ama bakımını yapılıysa sorun olmaz . Freni değiştirebilirsin kadroda fren yuvası varsa bu model var .

Vites farklarına gelicek olursak tourney vites kolu avuç içiyle ileri geri yaparak yükselme ve düşürme olur fakat tavsiye etmem problem yaratabiliyor en basitinden biraz daha zor geçiyor.

Koldan vites bir harikadır tık tık geçer ve sadece parmakla vitesi değiştirmiş olursun ve seni daha özgür kılar bisiklette :)
Öncelikle tüm sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkürler. Bisikletime kötüymüş gibi bakıyordum sırf çift amortisör, yoruyor ve frenleri disk değil diye. Biraz pişman olmuştum almış olduğuma. En yakın zamanda disk frenin fiyatını öğreneceğim, vites kollarını değiştireceğim. Amortisörün de ayarıyla dediğiniz gibi oynayıp kitlemeye çalışacağım. Tekrar teşekkür ederim.

Öncelikle tüm sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkürler. Bisikletime kötüymüş gibi bakıyordum sırf çift amortisör, yoruyor ve frenleri disk değil diye. Biraz pişman olmuştum almış olduğuma. En yakın zamanda disk frenin fiyatını öğreneceğim, vites kollarını değiştireceğim. Amortisörün de ayarıyla dediğiniz gibi oynayıp kitlemeye çalışacağım. Tekrar teşekkür ederim.
Rica ederim tavsiyem masraf yapmayın bu şekilde size çok rahat yeter.Bundan kötü bisikletle 60 km yol gittiğim oldu hiç bir sorun çıkarmadı amortisöre çare bulun yeter. yapacağınız tek masraf fren ve vites tellerine olsun :)

Arkadaşlar yerli markalar arasında Bianchi - Ümit Bisiklet gibi markalar arge ile uğraşmaz, yalnızca satış ile uğraşır. Bu tip markaların giriş seviyesi bisikletleri zaten iyi değildir. İlk defa bisiklet alan bilinçsiz kişiler tercih eder genelde.

İmkanı olan Specialized - Connnodale - Scott - Giant - Trek - Corratec gibi markalar tercih etsin.

Arkadaşlar yerli markalar arasında Bianchi - Ümit Bisiklet gibi markalar arge ile uğraşmaz, yalnızca satış ile uğraşır. Bu tip markaların giriş seviyesi bisikletleri zaten iyi değildir. İlk defa bisiklet alan bilinçsiz kişiler tercih eder genelde.

İmkanı olan Specialized - Connnodale - Scott - Giant - Trek - Corratec gibi markalar tercih etsin.
Aslında günlük kullanımda çok çok pişman etmedi beni fakat genelde görüyorum yorumlarda vesayre pek tercih edilmiyor dediğiniz gibi Bianchi. Çok da bütçem yok yeni bir bisiklet için. Sanırsam şu anki bisikletimin 2. eli de pek para etmez. Yenisini almak için üstüne yeteri kadar para koyamam. Siz de vites kolu veya frenin değişmesinin, bu bisiklete masraf yapılmasının mantıksız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Şehir içinde spor amaçlı kendi halimde kullanıyorum bisikleti.

Eğer işini görüyorsa; Yalnızca bozulan bir parça varsa onu değiştir. Onun haricinde yükseltme amaçlı vites kolunu değiştirmenin bir faydası olmaz bu bisiklet için. Kadrosu zaten başlı başına gereksiz ağırlık. Şimdilik işini görüyorsa boş yere para harcama kısacası. Değmez yapacağın harcamaya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı