Biber Gazı Kullanmak

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar merhabalar. Biber gazı kullanmak istiyorum. Geçenlerde ailem tarafından uyarıldım. Tek başına çok geziyorsun, senin önüne biri çıksa, ne yaparsın diye vb. Ağırından bir biber gazı arıyorum. Yanımda taşımak için arıyorum. Malum İstanbul, aslında malum Türkiye. Her yerden, para isteyen, kanun bilmeyen "kekolar" çıkabiliyor. Ağırından bir biber gazı alayım diyorum. Aranızda iyisini bilen, anlayan varsa bana rehberlik ederse sevinirim.

Son düzenleme:
Biber gazı taşımakla ekmek bıçağı taşımak birbirinden farksız. İkisini de öyle ulu orta kullanmamalısın alacaksan maksadın caydırmak olmalı ve son kullanma tarihine kadar hiç kullanmaman gerekir. Biber gazı almak yerine çekindiğin yerlere daha seyrek gitmeye mümkünse farklı güzergahı kullanmaya özen göster.

Gittiğim yerlere, çekinmiyorum. Ailem korkuyor sadece. Ben korkmuyorum yani. Ayrıca, aldım hadi bir kere deniyelim şunu vb. şeyler yapacak bir insan değilim. Öyle bir amacım kesinlikle yok. Kendimi korumak ve ailemin de içini rahatlatmak istiyorum. Nereden ne şekilde insan çıkacak belli olmuyor, bilirsiniz.

Dostum bıçak falan taşıyabilirsiniz yani sadece öyle "Keko" çıkarsa korkutmak için ne malûm onda silah, bıçak olmayacağı? o yüzden bıçak öneriyorum yoksa bıçak mıçak taşımak hiç akıl kârı değil vede kimseye önermem ama dediğim gibi konular olursa taşıyabilirsiniz.

Dostum bıçak falan taşıyabilirsiniz yani sadece öyle "Keko" çıkarsa korkutmak için ne malûm onda silah, bıçak olmayacağı? o yüzden bıçak öneriyorum yoksa bıçak mıçak taşımak hiç akıl kârı değil vede kimseye önermem ama dediğim gibi konular olursa taşıyabilirsiniz.
Sinirlendiğimde, gözüm kimseyi görmüyor. Bıçak silah vs. taşımak ben istemem. Ben yaralanayım ama taşımayım yani. Şunu merak ediyorum. Elektroşok cihazları, biber gazı kadar etki yaratır mı? Ayrıca biber gazı kullanımı daha kolay gibi. Yani benim elektroşok için adamlara yaklaşmam lazım. İkisini kıyaslarsak hangisi daha iyi olur sizce?

Biber gazı kör edebilir diğeri ise kuvvetli bir elektro şok cihazı ise öldürme riski var ozaman biber gazı en kör edeninden alabilirsiniz. :D
Ya düşünüyorum şimdi, biber gazını alsam, ortaya sıksam bile etkilenirler. 2-3 kişi olduğunu varsayarak söylüyorum. Genelde tek gezmezler çünkü bu ismi malum arkadaşlar. Elektroşok alsam hepsine elektrik verene kadar dayak yerim diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı