Biber Gazı Kullanmak

Manyak gibi yanınızda silah taşımayın. Olası bir durumda zaten kullanamayacaksınız büyük ihtimalle. Başınıza da çok bela açar. Bir olay çıktığında da sakın biber gazıyla falan dalmayın. Kaçın. Erkeklik falan diye düşünmeyin, canınız önemli. Erkeklik, onur, şeref soyut kavramlar ama can değil. Kaçın yani bir olay anında.

Biber gazı yerine kendinizi savunmayı öğrenseniz daha ucuz bir çözüm olur bence. Biber gazı göründüğü kadar masum bir madde değil, üzerinde kullanılan kişilerde kanser'e bile yol açabiliyor. Ayrıca şöyle bir durumda var, kullandığınız kişi astım hastasıysa? Ne gibi sonuçlar doğurabileceği ihtimaline değinmek için bu örnekleri verdim.

Pendikteyim. Zaten internetten alırım gitmeye gerek yok ya.

Pendik'te sıkıntı oluyor mu ya? Yakacık tarafındayım bende, gece iş dönüşü baya uğradım Pendik felan tenha yani, burası da öyle. Baya da bir yol yürüyorum eve dönerken, daha bir sıkıntı yaşamadım. Siz bence şok cihazı falan alsanız daha güzel olur sanki.

Hocam kendi yöntemimi öneriyim en iyisi. Bursa'da Korupark'ın oralarda çok fazla Kürt-Keko olur bilen bilir. Çoğu tekin tip değildir. Ben kendime PC ekipmanı falan almış dolmuşa yürüyodum. 7-8 Kişi çevirdi işte klasik muhabbetler dönmeye başladı. En son dedim ki;
•Siz Şerafettin Abi'yi tanıyonuz mu ulan?
•Hayır, tanımıyok!
•O zaman gidin abilerinize söyleyin onlar tanırlar!
Sonra birbirlerine bakıp gittiler. Aslında Şerafettin Abi diye birisi yoktu. :D

Biber gazı-Elektroşok-Jop taşımak yasaktır. Benim babam jandarma ona bile elektroşok kullanmak yasak. Bunları alacağınıza gidin Nike koşu ayakkabısı alın. Kendinizi korumayı öğrenin. Size bıçakla gelen birine karşı tişörtünüzü çıkarın. Elinize 1 tur doladıktan sonra sallanan kısmıyla yüzüne vurun. Gözünü kapattığı anda elindeki bıçağa dadanın bileğini burkabilirsiniz bileğine tekme bile atabilirsiniz. Denenmiştir tarafımca. Kaçacak yerim kalmadığı için buna mecbur kaldım ama sonra hoş şeyler olmadı. Elinden düşürdükten sonra bıçağı yerde dakikalarca tekmeledim. Beni kurtarmak için arkadaşımı çağırmasaydım adamı komaya sokabilirdim. Sonra bir daha görmedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı