Biber gazı taşımak yasal mı?

Erdinç 31

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar bugün trafikte tatsız bir olay yaşadım. Bir takım olaylar gelişti, karşımdaki adama vurmadım suçlu durumuna düşmemek için ama o vurdu bir şey yapamadım zira bende fiziksel hasar olmadı ama ben de vursaydım (kendimi savunmak amaçlı) bir şey olursa darp raporu alıp haksız durumuna düşecektim. Aklıma 2 gün önce babamın dediği şey geldi o bana biber gazı taşıman mantıklı olabilir demişti. Ben de gerek yok ya bir şey olmaz falan demiştim. Bugün ki olay da biber gazım olsa karşımdaki bana yaklaşamazdı mesela. Yasal mıdır bu biber gazını taşımak? Yasal değilse de ne kadar cezası bilen var mı?

ulkucu-market-biber-gazi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamın kalbi vs. vardır elinizde kalabilir elektroşok ile. Resmini attığınız biber gazı çok etkili. Polis arkadaşımda vardı. Oturuyorduk salonda. Annesi bulmuş geldi elinde biber gazıyla. Oğlum bu ne derken bastı bir kere fısladı odaya. 1-2 saniyede boğazımız yandı çıktık odadan. Adama doğrudan sıksan ne yapar Allah bilir.
Adamın kalbi varsa dallamalık yapmasın bu kadar basit. Haksız durumda üstüne yürüyen birine tepki vermemek akıllıca değil. Onun ki canda bizim ki patlıcan mı ?

Bugünkü olayda yanımda ailem vardı yoksa boş durmazdım, herif göğsüme vurdu hadi dövsene vs dedi. Orada kasığına bir tekme atabilirdim, burnunu kırabilirdim ama yapmadım şimdi darp raporu falan alır diye. Olur da bir gün vurursam ama bende yara izi vs yoksa karşısı mı haklı oluyor bu durumda?

Bugünkü olayda yanımda ailem vardı yoksa boş durmazdım, herif göğsüme vurdu hadi dövsene vs dedi. Orada kasığına bir tekme atabilirdim, burnunu kırabilirdim ama yapmadım şimdi darp raporu falan alır diye. Olur da bir gün vurursam ama bende yara izi vs yoksa karşısı mı haklı oluyor bu durumda?

Herhangi bir kanıt yoksa. Yani video kaydı, ses kaydı vb. evet maalesef karşısı haklı oluyor.

Adamın kalbi varsa dallamalık yapmasın bu kadar basit. Haksız durumda üstüne yürüyen birine tepki vermemek akıllıca değil. Onun ki canda bizim ki patlıcan mı ?
Askerde jandarma iken çok adam götürdük mahkemeye. İnan haklı da olsan o yollara düşmek istemezsin. Hukuki boyutu geçtim birisinin ölümüne sebebiyet verdin ama aklandın diyelim. Bir ömür atlatamazsın bu olayı. Bir de bir ömür gözün arkanda oluyor. Düşmanlı gezmek deniyor halk ağzıyla. Çevrende bu durumları yaşayana sor derim.

Eğer tahriki kanıtlayabilirsen çok başın ağrımaz. Bunları düşünme adam dövmekten içeri gireni görmedim daha. O kadar hır gür olaya karıştım davalar raporlar falan fıs. Sistem güzel işlemiyor. Eğer biri seni gasp etmeye çalıştıysa sen onu bir güzel pataklarsan suçlu konumuna düşme ihtimalin var ortadaki gaspı kanıtlayamazsan eğer.

Yeni konular

Geri
Yukarı