Bıçak Taşımak Yasak mı?

Ben küçükken büyüklerimiz bize bıçak eğer orta parmağın boyunu geçecek olursa polis alır derlerdi küçükse almaz derlerdi bende inanmıştım baya :D . ama net bildiğim varsa eğer kullandığın bıçak bir iş için ise sıkıntı çıkmaz örnek veriyorum vergisini veren ruhsatlı bir avcı isen avcı bıçağı kullanabilirsin veyahut ekmek dükkanında isen ekmek bıçağı kullanabilirsin.
Bende öyle biliyorum.

Benim yaşadığım bir olay var. Esrar içiyor musun diye beni tehtid etti. Benim bir günahım yok. Aslında böyle silahların taşınması iyi olur ama cinayetler artar. Onun yerine biber gazı veya elektrik şoku kullanmalıyız.

Benim yaşadığım bir olay var. Esrar içiyor musun diye beni tehtid etti. Benim bir günahım yok. Aslında böyle silahların taşınması iyi olur ama cinayetler artar. Onun yerine biber gazı veya elektrik şoku kullanmalıyız.
Biber gazında boyut/miktar sınırı var ve elektrikli şok aleti de yasak diye biliyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlar yanlışım varsa düzeltsin lütfen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı