Biceps nasıl geliştirilir?

SraggzL

Decapat
Arkadaşlar merhaba ben 15 yaşında lise 2'ye giden birisiyim ben biceps geliştirmek istiyorum. Sizce tavsiyelerinizi nelerdir dumbellerim 5 kg böyle çok hareket falan yapınca harbiden yoruyor. Yani 5 kg şu anlık yetiyor yani kısacası biceps geliştirmek için ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle YouTube'dan "bodybuilder"cılara bakıp 30 günde kocaman kolların olacağını düşünme. İkincisi bir koça başvur, güzel bir diyet al, kalori ihtiyacını öğren ve ona göre ye. Üçüncüsü de ağırlığı hafta hafta arttır. 5 hafif mi geliyor, 10'a geç. 10 hafif mi geliyor, 15'e geç, her hafta arttır.
Bonus olarak da BCAA ve kreatin alabilirsin.

5 kg başlangıç ağırlığıdır, gelişim sağlayacak bir kütle değil.

Kendi ağırlığında düzenli şınav ve barfiks çekersen gelişirsin. Bunun dışında 5 kiloluklar ile başlangıcı aştıktan sonra salon ekipmanlarıyla spor yapman gerekiyor.
Doğrudur. 5kg ile güçlenirsin ama çok kas bekleme.

Kas yapmak istiyorsan kilonun 2 katı kadar protein almalısın günde ( 60 kg 120 gr protein gibi). Karbonhidratı olabildiğince azalt , şeker hiç kullanma. Hareketleri de full body split şeklinde 4 güne böl. Her bölge için 4 hareket yapsan yeterli olur. En önemlisi beslenmeyi aksatmamak ve devamlı olman lazım.

Geri
Yukarı