Bicepslerim gelişmiyor

O zaman vücut geliştirmekten ziyade ağırlığa önem veriyorsun.

Yani powerlifterlık değil sadece çok düşük yağ oranında olup paramparça olmaktansa biraz yağlı ve daha iri vücut tipi hoşuma gidiyor ağırıktan kastığınız da setlerdeki kilom 3 ay içerisinde arttı zaten göğüsde olsun sırtta olsun omuzda olsun sadece kollar beni zorluyor onu anlayamadım vir türlü.

Yani powerlifterlık değil sadece çok düşük yağ oranında olup paramparça olmaktansa biraz yağlı ve daha iri vücut tipi hoşuma gidiyor ağırıktan kastığınız da setlerdeki kilom 3 ay içerisinde arttı zaten göğüsde olsun sırtta olsun omuzda olsun sadece kollar beni zorluyor onu anlayamadım vir türlü.

Kolun zorlaması normal yavaş gelişir kol. Benim zyzz gibi vücudum var kollar hala 33 cm.

Kolun zorlaması normal yavaş gelişir kol. Benim zyzz gibi vücudum var kollar hala 33 cm.

Hocam haklısınızda çoğu kişinin kol küçük kas gurubu çabuk büyür demesi asıl zor olan sırt bacak gibi büyük kas grupları demesi kafamı karıştırdı ve haliyle motivasyon eksikliği oldu sizce güncel fiziğim nasıl bunu da dürüstçe söyler misiniz?

Hocam haklısınızda çoğu kişinin kol küçük kas gurubu çabuk büyür demesi asıl zor olan sırt bacak gibi büyük kas grupları demesi kafamı karıştırdı ve haliyle motivasyon eksikliği oldu sizce güncel fiziğim nasıl bunu da dürüstçe söyler misiniz?

Şu anda fiziğine yorum yapmak olmaz daha gideli 3 ay oluyor. Sen basmaya devam et 6 ay sonra konuşuruz motivasyonunu kaybetme genetiğin iyi.

Skull crusher çok düşük kilo girilmediği taktirde riskli bir hareket uzun vadede sinir sıkışmalarına bile sebebiyet gösterebilir önermenizi tavsiye etmem .
Bu tricepsin uzun kısmı için bir örnekti. Aynı zamanda bu sporda her hareketinde sakatlanma riskiniz var böyle düşünmek absürt açıkçası.

@Cosmic Pegasus hocam skullcrusher hareketini kablo ile de yapabilirsiniz aşağıdan yukarı iterek. Triceps uzun kısmı için hareketlere bakmanızı öneririm. Eğer beğenmediyseniz. Skullcrusher biraz zor hareket fakat çalıştırdığı kas grubu sizin kolunuzu büyük gösteren asıl yer diyebilirim.

Evet boyum uzun kolum da haliyle uzun uzun kası doldurmakda genel olarak daha zor uzun boylular daha geç doluyor doğru muyum hocam.
Doğru, kısa boylulara göre 3 kat daha fazla zaman vermen lazım çünkü kısa kolda tepe çıkar ama uzun kolda uzun bölgenin komple genişlemesi lazım zor iş. 6 ay sonrası parçalanma başladıysa supplement alabilirsin bunun sırrı burada. 20 KG dumbell kaldırmayan birisinin Kreatin kullanmasına gerek yok senin enerji açığın şuan olmaz o sebeple boşuna masraf yapıp vücuda takviye yükleme derim yine de sen bilirsin.

Resimlere baktım sırtın düz şekilde ilerlemesi için her gün ısınırken ve çalışman bittikten sonra barfiks barında sallanabildiğin kadar sallan omurları genişlet rahatlat sağlık içinde iyidir. Ağırlıktan ziyade 1 ay kardiyo odaklanmanda iyi olur ağırlık kaldırarak yağ yakılmıyor kurtarmıyor çünkü bir taraftan da yiyorsun. Benim ilk zamanlarda kullanıp faydasını hissettiğim parçalanmaya etkisini gördüğüm tek supplement BCAA'ydı. Kreatin ve BCAA dışında diğer supplementlerin hepsi psikolojik bana göre. İmkan varsa orijinal tabi Weider olmazsa Optimum marka öneririm. Hardline falan bulaşma onlara inanmıyorum hele ki spor salonun açıkta satılan el atından verilenlere hiç bulaşma onlar nişasta tozu. Umarım bırakmaz devam edersin, boyunda uzun ayı yada zargana gibi görünmek istemiyorsan spor yapmaya devam et bol şans.

Bu tricepsin uzun kısmı için bir örnekti. Aynı zamanda bu sporda her hareketinde sakatlanma riskiniz var böyle düşünmek absürt açıkçası.
Sokakta yürürken bile sakatlanma olasılığınız var fakat olasılığın değeri düşük aynı şekilde bazı hareketlerde de bu oran fazladır örnek verdiğiniz hareketde de bu oran fazla behind neck press de omuzunuzu sakatlama olasılığı over head presse göre daha eğilimlidir bilginiz yok ise araştırın araştırmadan ve deneyimlemeden bir şeyi doğruymuş gibi lanse etmeyin yanlış yönlendirirsiniz insanları büyük sorumluluk alırsınız akademik olarak herhangi bir yetkinliğiniz yok ise kendi düşüncem ve tecrübemdir gibi söylemleri belirtin her zaman.

Doğru, kısa boylulara göre 3 kat daha fazla zaman vermen lazım çünkü kısa kolda tepe çıkar ama uzun kolda uzun bölgenin komple genişlemesi lazım zor iş. 6 ay sonrası parçalanma başladıysa supplement alabilirsin bunun sırrı burada. 20 kg dumbell kaldırmayan birisinin kreatin kullanmasına gerek yok senin enerji açığın şu an olmaz o sebeple boşuna masraf yapıp vücuda takviye yükleme derim yine de sen bilirsin.

Resimlere baktım sırtın düz şekilde ilerlemesi için her gün ısınırken ve çalışman bittikten sonra barfiks barında sallanabildiğin kadar sallan omurları genişlet rahatlat sağlık içinde iyidir. Ağırlıktan ziyade 1 ay kardiyo odaklanmanda iyi olur ağırlık kaldırarak yağ yakılmıyor kurtarmıyor çünkü bir taraftan da yiyorsun. benim ilk zamanlarda kullanıp faydasını hissettiğim parçalanmaya etkisini gördüğüm tek supplement BCAA'ydı. Kreatin ve BCAA dışında diğer supplementlerin hepsi psikolojik bana göre. İmkan varsa orijinal tabii weider olmazsa optimum marka öneririm. Hardline falan bulaşma onlara inanmıyorum hele ki spor salonun açıkta satılan el atından verilenlere hiç bulaşma onlar nişasta tozu. Umarım bırakmaz devam edersin, boyunda uzun ayı ya da zargana gibi görünmek istemiyorsan spor yapmaya devam et bol şans.

Yağ oranımı takmıyorum zaten yağlı iri heybetli vücut hoşuma gidiyor ayrıyeten sporda işte 6 ayda şöyle olacağım gibi bir amacımda yok set kilolarım arttı güçlendim vücudum zamanla gelişti daha 3 ay yokun başı ömrüm boyunca yapmak istiyorum sporu çok sevdim çok mutluyum basmaya devam eleştirenler dalga geçenler küçümseyenler olacaktır takmadan çalışmaya sporu hiç bırakmamaya devam güzel bir söz bırakıyorum buraya onlar göbeğini oynatırken siz göğsünüzü oynatın😎

Yeni konular

Geri
Yukarı