Big Mac sosu yapmak çok kolay

mrhouse

Centipat
Daha fazla  
İnternette önceden araştırıp iyi bir sos tarifi bulamamıştım. Sosun içine soğan ve baharatlar koyuyorlardı. Onları koyunca tadı gram benzemiyordu. Fakat son 2-3 senedir kullandığım neredeyse birebir aynısı diyebileceğim bir tarif var sizle paylaşmak istedim.
Big Mac sosu yapmak için gerekli olan en önemli malzeme kühnenin alman tipi tatlı ekşi salatalık turşusu diğer markaları denemedim ama bu markanın ürününden çok memnunum.

1708500306628.png

Big Mac tariflerinde olan baharat, tuz ve şekere gerek yok. Salatalık turşusunu küçük küp olacak şekilde doğrayın. Bir kabın içine mayonez sıkın onun yüzde 20'si kadar ketçap sıkın ama şeker çok sevmiyorsanız daha az sıkın. Mayonezin yüzde 5'i kadar da hardal sıkın. Bunları karıştırın turşunun suyundan 1 kaşık alıp karışıma ekleyin. O küp doğradınız turşuları ekleyin. Karıştırın çok cıvık olduysa rengi big Mac sosuna çok yakın değilse ketçap ve hardal ekleyin. Kokusuna ve tadına göre karşıma bu 4 malzemeden ekleme yapın. Başka bir şeye gerek yok saçma sapan tarifler var internette 1 kaşık sirke 2 diş sarımsak 1 kaşık pekmez gibi içerikler yazmışlar orijinalinde öyle bir sarımsak tadı yok. Onları eklemeyin ama seviyorsanız sonra eklersiniz bu tarifler yüzünden uzun süre böyle basit bir sosu tüketemedim bu yemek tarifi sitelerinin alayından nefret ediyorum. Sizin tavsiyeniz varsa yazarsanız sevinirim kendimde daha iyisini yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı