Makarna sosu önerileri

Hocam toz biber ve naneyi 1 tatlı kaşığı at diğer baharatlardan göz kararı 1 çay kaşığı at mayonez ve ranch kafana göre seviyorsan sık bayağı.

Hocam sos olmuyor ki ama bu, baharat oluyor direkt.

Ketçap ile makarna yemek mi? Okurken bile midem bulandı o ne arkadaş. Hiç yapamıyorsan salçalı bir sos yaparsın, ketçap ne affedersin amele gibi.

1707417302127.png

Sakin be hocam, sonda koskoca ironi işareti var :D ayrıca zevk meselesi, köri ve ketçap en iyilerinden bence.

Kendiniz yapın. Biraz zeytinyağında sarımsak kavurup yeşilliklerle renklendirebilirsiniz.

Baharatlı, sarımsaklı domates sosu hazırlayıp rondodan geçirince de ilginç oluyor. Pembemsi ve kremamsı oluyor.
Sizinki güzel geldi kulağa cidden, hangi baharatları atmamı önerirsiniz?

Hocam yoğurtta koyacaksın en son dolaba koymadan yazmayı unutmuşum.

Hocam yoğurtlu seveceğimi pek sanmıyorum ya, daha çok krema veya domates ile olan sosları seviyorum. Mayonez, yoğurt, bu tarz şeyler bence tadını bozuyor makarnanın.

Sizinki güzel geldi kulağa cidden, hangi baharatları atmamı önerirsiniz?

Domatesli olanda klasik domates sosu hazırlar gibi yapıp içine kafanıza göre atın istediğinizi. İşin zevki rastgele gelişmesinde bence.

Ama örnek olarak nane, reyhan, fesleğen verebilirim. Karabiber de güzel olur.

Ketçapı görünce o kısmı gözden kaçırmışım kusura bakma. Makarnayı çoğu kişi "ucuz" görse de yapım tarzına göre bazen yediğin en lezzetli yiyecek olabiliyor.

Buna sonuna kadar katılıyorum, makarna deyip geçmemek lazım. Her hafta farklı bir sosla yapıyorum deli bir şey oluyor her seferinde.

Domatesli olanda klasik domates sosu hazırlar gibi yapıp içine kafanıza göre atın istediğinizi. İşin zevki rastgele gelişmesinde bence.

Ama örnek olarak nane, reyhan, fesleğen verebilirim. Karabiber de güzel olur.

Anladım, 1 paket makarna için ne kadar domates kullanmalıyım sizce?

Buna sonuna kadar katılıyorum, makarna deyip geçmemek lazım. Her hafta farklı bir sosla yapıyorum deli bir şey oluyor her seferinde.

Ben bu sıralar hızlı takılıyorum. Yapmak istersen Barilla'nın penne makarnası ile güzel gidiyor. Grana Padano peyniri en son Şok markette 150 gramı 129 TL mi neydi, hala duruyorsa kap bir tane. Ben 3-4 tane aldım bu fiyata bir daha bulamazsın, İtalya'dan ithal edip etiket koymuşlar.

20240208_214002.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı