Bileğimi sakatladım nasıl düzeltebilirim?

BoraAlaBora

Hectopat
Herkese merhaba, 7 ay önce bilek güreşi yaparken bileğimi sakatladım (bilek güreşinden olduğunu düşünüyorum). Bilek kemiğimde şişlik ve spor yaparken bileğime bir sürü iğne saplanıyormuş gibi ağrı oluşuyordu.

Bende çok beklemeden doktora gittim ve bana kas gevşetici verdi. Birkaç ay spor yaparken sakat bileğimi çalıştırmadan hareketleri yaptım. Şişkinlik ve ağrı bir süre sonra gitti fakat hareket yaparken kemiğimde arada sırada değişik bir his oluşuyordu. Bir süre spor yaparken hiç acı veya değişik hisler hissetmeden antrenmanlarımı yaptım + bir sürü vitamin ve magnezyum kullandım.

Pazartesi günü okulun bilek güreşi takımına girmek için tekrar bilek güreşi yaptım. Güzelce eklemlerimi ısındırdım. Fakat maç sırasında yine bir ağrı saplandı ve hemen maçı bıraktım. Bu sefer ağrı eskisi gibi sert değildi. Salı günü doktora gittim. Röntgen çekti biraz elimi inceledi ve bana M65sinovit ve tenosinovit teşhisi koydu. Buraya kadar her şey normal.

Doktora bunun nasıl geçeceğini ne yapmam gerektiğimi sordum. Bana geçmez sporu bırakacaksın dedi. Ben neredeyse doğduğumdan beri bu sporları yapıyorum ve artık hayatımın bir parçası oldu o yüzden bırakmam.

Bileğimi eski haline nasıl döndürebileceğimi bilen veya yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

Saygılar.

Geçmiş olsun. Başka doktorlara gittin mi? Zira böyle bir durumda tek bir doktorun görüşüyle asla yetinmem. Hatta mümkünse spor hekimi gibi bu işlerden daha iyi anlayabilecek doktorları tercih etmek gerekebilir. Çevrende varsa ki bu sporu uzun süre yaptığını söylüyorsun senden daha tecrübeli ustalar hocalar vs varsa onlara da danışabilirsin eğer danışmadıysan.

Youtube da şu hocayı bilirsin. Onunla iletişim kurmaya çalışabilirsin veya salonu yakın ise gidip ondan bilgi almaya da çalışabilirsin.

Yani doktor değilim fakat. Tedavisi olmayan bir şey değil ki bu. Olmaması için uzun bir süre tenosinovit bu iltihabı kasta tutmanız gerekir. Bu da tendonda kalıcı hasara dönüşür. Sporu bırak demesine gerek yok. Bir süre yapmaman gerekir. Uygun teknikler var onlar uygulanır falan filan.
Bence farklı bir doktora git. Bu işte daha uzmanlaşmış kişiden bahsediyorum.

Geçmiş olsun. Başka doktorlara gittin mi? Zira böyle bir durumda tek bir doktorun görüşüyle asla yetinmem. Hatta mümkünse spor hekimi gibi bu işlerden daha iyi anlayabilecek doktorları tercih etmek gerekebilir. Çevrende varsa ki bu sporu uzun süre yaptığını söylüyorsun senden daha tecrübeli ustalar hocalar vs varsa onlara da danışabilirsin eğer danışmadıysan.

YouTube'da şu hocayı bilirsin. Onunla iletişim kurmaya çalışabilirsin veya salonu yakın ise gidip ondan bilgi almaya da çalışabilirsin.

Mesajın için teşekkürler. Ömer hocaya ulaşmaya çalışırım. Doktorda pek ilgisizdi bence. Bileğim ağrıyor diyorum sende sakatlık yok diyor.

Yani doktor değilim fakat. Tedavisi olmayan bir şey değil ki bu. Olmaması için uzun bir süre tenosinovit bu iltihabı kasta tutmanız gerekir. Bu da tendonda kalıcı hasara dönüşür. Sporu bırak demesine gerek yok. Bir süre yapmaman gerekir. Uygun teknikler var onlar uygulanır falan filan.
Bence farklı bir doktora git. Bu işte daha uzmanlaşmış kişiden bahsediyorum.

Mesajın için teşekkürler. Uzun bir süre iltihabı kasta tutman gerekir demişsiniz. Tahmini ne kadar bir süreden bahsediyorsunuz?

Üniversite veya araştırma hastanelerine git buralaradaki doktorlar alanında uzman kişi oluyor bir şey yapamasa bile sana doktor tavsiyesi istersen doktor önerirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı