Bilerek duymazdan gelen öğretmenlere ne yapılabilir?

569801

Hectopat
Makaleler
4
Boş boş konuşsam neyse, eyvallah derim ama okulda bırak boş konuşmayı doğru düzgün konuşmam bile. En önde oturuyorum, hocaya soru sorduğumda beni bilerek duymazdan geliyor kendisine bunu neden yaptığını sorduğumda ise iki öğretmen de kıvırarak cevap verdi ama bunu onayladılar yani. Pazartesi günü velim gelip görüşecek, başka ne yapılabilir? 12. sınıfım bu arada. Komik gelebilir ama bu son derece rahatsız edici arkadaşlar.

Boş boş konuşsam neyse, eyvallah derim ama okulda bırak boş konuşmayı doğru düzgün konuşmam bile. En önde oturuyorum, hocaya soru sorduğumda beni bilerek duymazdan geliyor kendisine bunu neden yaptığını sorduğumda ise iki öğretmen de kıvırarak cevap verdi ama bunu onayladılar yani. Pazartesi günü velim gelip görüşecek, başka ne yapılabilir? 12. sınıfım bu arada. Komik gelebilir ama bu son derece rahatsız edici arkadaşlar.

Eğer okul idareniz öğrencilerini umursuyor ise git müdüre ya da müdür yardımcısına sorunu izah et.

Okula şikayet et. Öğretmenin sorumluluğu öğrencilere bir şey öğretmek değil mi?
İlk velim konuşacak devam ederlerse şayet öyle yaparım.

Eğer okul idareniz öğrencilerini umursuyor ise git müdüre ya da müdür yardımcısına sorunu izah et.
Pek umursadıkları söylenmez ama denerim şansımı.

Normalde hoca sebepsiz yere böyle bir şey yapmaz. Ama sebebi ne olursa olsun hiçbir öğretmen öğrenciye mobing uygulayamaz. Bu tamamıyla psikolojik şiddet.
Beni ezmeye çalışıyorlar kendilerince. Bazı özel durumlarımı biraz tesadüfi bir şekilde öğrenmişlerdi zamanında. Ben istememiştim pek ama bir öğretmen beni başka bir öğretmenle tanıştırmıştı oradan da konuştuk kendisiyle.

Son düzenleme:
Son durum, velim hoca ile konuştu fakat verdiği açıklama beni hiç tatmin etmedi. Neymiş efendim dersten zaman gitmesin diye sorularımı duymazdan geliyormuş.. Dikkat ederim, düzeltiriz bir daha olmaz gibi kıvırarak cevaplar verdi ama bir daha olursa bu sefer işin içine idareyi de katacağım.

Geri
Yukarı