Bilet parası için para gönderilen kız arkadaş engel attı

Sanki yıl 2000-2010, internetten tanıştığınız birine nasıl uçak bileti parası gönderebiliyorsunuz anlayamıyorum. Karşınızda ki kişi kız bile değil muhtemelen.
İnsanlık halidir hocam olabilir. hakettiniz diyemezsiniz, bu yanlış bir şey.

Konuşma kayıtları, dekont, (alınırsa) ifadesinden ve muhtemelen mahkemenin isteyeceği bilet geçmişinden ortaya çıkar. Ayrıca yanınıza gelme gibi bir niyeti olsaydı baştan engel atmazdı zaten.

Çünkü mesele 850 lira değil; 1 lira da olabilir, 100 lira da olabilir, milyon lira da olabilir. Bu para 850 lira değil de 10.000 veya 20.000 lira olsa bu sefer de "bu kadar para kaybettik, kaybettiğimiz parayı bir daha kaybetmeye değmez" mi diyecektiniz bu sefer? Önemli olan başka kişilerin de bu oltaya düşmemesi. Bu oltaya düşen siz de olabilirdiniz çünkü.

Ayrıca bu suç normal bir dolandırıcılık suçu da değil, nitelikli dolandırıcılık suçudur.

Başka bir arkadaşımın adına bilet almıştım derse ne olacak kurtarma şansım var mı ne ile sonuçlanır sizce.

Bence troll konu arkadaşın üyeliği yeni, eğer değilse ise geçmiş olsun dolandırıldınız.

Yeni açmamla troll olmamın alakasını pek anlayamadım, parayı kurtarma sansım yok mu?

Başka bir arkadaşımın adına bilet almıştım derse ne olacak? Kurtarma şansım var mı? Ne ile sonuçlanır sizce?
Siz kendisinin gelmesi için bilet parası gönderdiniz, arkadaşının gelmesi için değil. Öyle bir ifade verse bile o ifadenin geçerli olacağını zannetmiyorum.

Tabii, ben avukat değilim; avukat bir tanıdığınız varsa ona danışırsanız daha iyi olur.

Siz kendisinin gelmesi için bilet parası gönderdiniz, arkadaşının gelmesi için değil. Öyle bir ifade verse bile o ifadenin geçerli olacağını zannetmiyorum.

Tabii, ben avukat değilim; avukat bir tanıdığınız varsa ona danışırsanız daha iyi olur.

Instagram silinen mesajları gösteriyor mu bir bilginiz var mı? mesajları bir anda sildi.

Geri
Yukarı