Para için sıkıştıran arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Blacksidemre, konu fi tarihinden kalma sayılır ancak neyse. Son durum nedir acaba? 32 sayfa boyunca okudum, sonuca varılamadıysa kahrolurum 😞

Son günlerde başımı bir bela sardı. Size olayı anlatayım.

Mart ayı falandı. Okuldayım her zamanki gibi. Önümde oturan arkadaşa bir şey soracaktım, hafifçe elini dürttüm. Elinde telefon vardı ve yüz üstü telefonu düşürdü. Telefonun ön ekranı paramparça oldu.

Ön cam tamamen gitmişti. Sınıftaki herkes olayı gördü ve karşı tarafı destekledi. Ön cam masrafını bana yıktı. Normal olarak aileme falan da söyleyemedim. Sınıf zaten normal değil. Son yıllarda da adamlarla kafamı bozmak istemedim. Telefonu bir tanıdığıma vereyim dedim, ama kendisi 200 liraya orijinal yapan bir yer bulmuş. Benim tanıdığım, 100 liraya orijinal takacaktı. Bunu ona da ilettim. Ama sanayii üretim olacağından korkup güvenmedi.

Bu olaylar olurken de corona çıktı. Evlere kapandık. Ben parayı da denkleştirmiştim. O zaman benim tanıdığa verecektik. Kendisi de unutup yazmadı. Parayı da kitaba harcamıştım.

Yazın da kendisi yeni telefon almış. Bu kırık telefonu satmış. Telefonu Samsung J7 bu arada. Yeni aldığı Xiaomi Mi Note 6.

Geçen hafta yazdı. Olayı unutmadım, bizim bu ekran işi ne oldu falan. Yeni telefon almışsın, niye istiyorsun falan dedim ben de. Ama para için sıkıştırıyor beni. Şu an da verecek param yok. Daha doğrusu vermeye niyetli bile değilim. Bu hafta içinde çok düşündüm. Her gün arıyor. 200 lira diye zorluyor beni.

Bunların maddi bir sıkıntısı da yok. Benden beleş para koparmak istiyor. Engel de atamam buna. Bir sürü sınıf grubu içindeyiz. Son senem. Kavgalı gitmek istemiyorum. Parayı ver diyecekseniz, bu durumda kimseye veremeyiz bir şey. 1 icra çıktı. Şimdi ay sonu oldu. Onu ödeyeceğiz.

Bu durum çok canımı sıkıyor. Bana, bu durumda tavsiyeniz ne oldurdu? Aileme bile bahsedemedim. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

(Ekleme: Ön cam kırık olmasına rağmen çalışıyordu. Yani arka cama bir şey olmamıştı. Oyun, yazı, video bile izleyebiliyor. Bildiğiniz bir kırık değil yani.)

Hocam ben olsam vermezdim, nasılsa satmış ve sattığına göre telefonu daha ucuza yaptırdı sattığı adam kırık telefonu düzeltip kullanmayacaksa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı