Bilgi Güvenliği Teknolojisi vs Bilgisayar Programcılığı

GorkemRyz

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı, Freelancer, Programmer
Samsun'da yaşamaktayım. Çarşamba kampüsü evime 30 km kadar uzaklıkta, Samsun kampüsü ise evime 7 km kadar uzaklıkta. Sizce Ondokuz Mayıs Üniversitesinde merkeze uzak olan Çarşamba kampüsünde Bilgi Güvenliği Teknolojisi mi evime yarısı kadar uzaklıkta olan Samsun Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı bölümü mü okumalıyım? Sizce hangi bölüm daha avantajlı?

Hangi işi yapmak istediğinize bağlı. Bölüm, sızma testi, tehdit analizi gibi siber güvenlik ile alakalı işlerde çalışacak teknikerler yetiştirme üzerine kurulmuş. Siber güvenlik sektöründe çalışılacaksa bu bölüm aç bırakmaz. İşverenler şimdiden "Bilgisayar Mühendisliği vb. bölümlerden veya Bilgi Güvenliği Teknolojisi bölümünden mezun olmak" şartını ekledi. En azından 4 yıllık bölüm okuyup alaylı olarak iş aramaktan daha iyidir. Bilgisayar Mühendisliğinde bile Siber Güvenlik konusuna çok değinmiyor. Bilgi Güvenliği Teknolojisi alanında en iyi bölümlerden birisidir kesinlikle.

Herhangi birini seçtikten sonra dışarıdan kendi imkanlarınla eğitimler alarak diğerini kolaylıkla kapatabilirsin. Eğer ileride devlette çalışmak istiyorum diyorsan, yapılan alımlarda en çok hangi bölüm talep ediliyor ona bakabilirsin. Yerinde olsam Linkedin'e girer profil oluşturur ve bu alanlarda çalışan insanlara sorarım belki o bölümü bitiren birisi sana diğer bölümü bitirmelisin vs gibi konularda yardımcı olur. Linkedin, çalışan insanların olduğu sosyal medya platformu iş bulma konusunda kullanılıyor ayrıca.

ben ostim teknik üniversitesinde o bölüm bulunması dolayısıyla düşündüm ordan mühendisliğe tamamlıycağım yapılabilir ama mühendislikte o dersler genelde yok o yüzden dersleriniz sayılmayabilir ve 1.sınıftan başlatılabilirsiniz bir yıl geçmiş gerçi ama umarım mutlusundur

ben ostim teknik üniversitesinde o bölüm bulunması dolayısıyla düşündüm ordan mühendisliğe tamamlıycağım yapılabilir ama mühendislikte o dersler genelde yok o yüzden dersleriniz sayılmayabilir ve 1.sınıftan başlatılabilirsiniz bir yıl geçmiş gerçi ama umarım mutlusundur
Ostim Teknik'te bilgi güvenliği (bilişim güvenliği 2. sınıfa geçtim). Eğitim açısından tavsiye ederim özellikle Levent hocamız inanılmaz bir bilgi birikimine sahip ve her konuda yardımcı olmakta. DGS açısından tam bir şey söylemem ama bu okuldan dgs ile devam edersen 3. sınıftan devam ediyorsun diye duymuştum (kesin bilgi değil). Araştırmanı tavsiye ederim, okul hakkında sorun olursa da PM'den ulaşabilirsin.

Ostim Teknik'te bilgi güvenliği (bilişim güvenliği 2. sınıfa geçtim). Eğitim açısından tavsiye ederim özellikle Levent hocamız inanılmaz bir bilgi birikimine sahip ve her konuda yardımcı olmakta. DGS açısından tam bir şey söylemem ama bu okuldan dgs ile devam edersen 3. sınıftan devam ediyorsun diye duymuştum (kesin bilgi değil). Araştırmanı tavsiye ederim, okul hakkında sorun olursa da PM'den ulaşabilirsin.
Merhaba bölüm ve üniversite hakkında bilgi verebilir misin? Bende gitmeyi düşünüyorumda.

Ben bilişim güvenliği teknoloji bölümünden mezun oldum. Bilgisayar programcılığına göre çok daha iyi bir bölüm. Özellikle aldığınız derslerden dolayı iş bulabilme konusunda da şunu diyebilirim ki arayan bulur. O yüzden arayistayim.

Ben bilişim güvenliği teknoloji bölümünden mezun oldum. Bilgisayar programcılığına göre çok daha iyi bir bölüm. Özellikle aldığınız derslerden dolayı iş bulabilme konusunda da şunu diyebilirim ki arayan bulur. O yüzden arayistayim.
Reis naptın iş bulabildinmi yada görüşmeye falan gittinmi nasıl gidiyor Bende bu bölüme girmeyi düşünüyorumda

dostum sana acilen ulaşma şansım var mı ? görürsen lütfen bana instagram dönüş yap @burak.kira

Geri
Yukarı