Bilgilerimizi çalan kişilerden nasıl korunuruz?

Devletle alakalı sıkıntı denlik değil. Senin 7 sülale bilgini veskalık fotoğrafları dahil şu anda Mernis Data Panellerde geziyor
Geçen gün hastanene de randevu kaydı yaptıracağım kız "gözlüğü çıkarın" dedi. (ne oluyoruz ya oldum) zira 4 kez gitti 3 ünde gözlük çıkart diyen olmadı. çıkartmadan kaydı yaptırdım yani eğer "devletse" herşeyini alır kaçamazsın

Geçen gün hastanene de randevu kaydı yaptıracağım kız "gözlüğü çıkarın" dedi. (ne oluyoruz ya oldum) zira 4 kez gitti 3 ünde gözlük çıkart diyen olmadı. çıkartmadan kaydı yaptırdım yani eğer "devletse" herşeyini alır kaçamazsın
O TC kimliğini terbiyesiz sitelerde bulunca görürsün devletini, hastaneni.

Hocam isim ve soy isminizi bilenler panelden direk sizi bulabiliyor bu çok tehlikeli sahte ihbarlar ve türlü işlere kalkışabiliyorlar demek ki size denk gelmemişler. Aman denk gelmesin hocam başınız ağrıyabilir.

Bulsun, kendi başına bela alır. Ortaokul, liseye giden bir çocuğun geleceğini yakmak ise benim için zevk olur.

Korunmak denen tabir fazla ucu açık internet kullanılan her cihaz hacklenmeye açık cihazlardır.
Bu konuda bilmediğimiz link vs. uzak durmak hiçbir zaman yeterli olmaz ya da VPN kullanmak her internet kullanıcısın kısmen siber güvenlik bilmesi gerektiği taraftarıyım.

Hocam bu gibi kişilerden nasıl korunuyuz anlattıklarınız korkutucu.

Amcam savcı, avukat. Dayım sibersuçlar amiri. Diyorsun ertesi hafta ilk işim senin hakkında suç duyurusunda bulunmak diyorsun bir daha ne seninle konuşuyor ne de sana selam veriyor.

Bundan dolayı bu işleri abartmanın bir lüzumu yok eskiden White, Red, Black, Grey hat diye hackerları gruplandırırlardı birde Lamer denen terim vardı ezik kendini bu gruplardan birinde olan aslında hiçbir şey olmayan kişilere söylerlerdi.

Diyeceğim o ki Lamerlardan korkmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı