Bilgilerimizi nasıl buluyorlar?

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bir kanal gördüm gerçekten de birçok kişiyi ifşalayarak bilgileri buluyormuş. Bunu nasıl yapıyor? Ya da bunun gibi sözde "hacker"lardan nasıl korunabiliriz? En azından bilgilerimizin güvenliği açısından.

Bilgilerinizi her yerde paylaşmayın ve virüs yüklemeyin.

Bir kanal gördüm gerçekten de birçok kişiyi ifşalayarak bilgileri buluyormuş. Bunu nasıl yapıyor? Ya da bunun gibi sözde "hacker"lardan nasıl korunabiliriz? En azından bilgilerimizin güvenliği açısından.

Kimlik bilgilerinden söz ediyorsanız mernis datasından buluyorlar isim soy isim yazıyorlar tak tüm bilgiler elinde.
Güvenlik derseniz hiçbir şansınız yok bu tür sunuculardan kaçının ve sosyal medyada kendi isminizi kullanmayın.

Hiçbir hacker herhangi bi bilgi olmadan birşey yapamaz , bilgiler esasen discord gibi yerlerde phishing yani oltama yoluyla çalınır.

Korunamazsın bu bilgileri mernis, sorgu paneli yani sigorta panelleri doktor vb yerlerden oltalayarak düşürüyorlar burada seni koruması gereken kişi devlet.

Korunamazsın bu bilgileri mernis, sorgu paneli yani sigorta panelleri doktor vb yerlerden oltalayarak düşürüyorlar burada seni koruması gereken kişi devlet.

Vallahi hocam devlet hakkında güzel bir söz yazacaktım da dava yiyebilirim ama aklımda kaldı ya tüh!

Geri
Yukarı