Bilgim lise 1 seviyesine geriledi, çalışmalı mıyım?

mtrex222

Hectopat
Mezun olduktan sonra 2 senedir sadece Twitch izliyorum ve oyun film izliyorum, ancak güçlü şekilde bilim ve felsefeye merak saldım, sanırım bir akademiye girmem gerekmiş bunu yolu da YKS'de derece yapmak. Okul ve sınav atmosferini kaybetmiş biri olarak tahmini ne zaman derece yapacak seviyeye gelebilirim? Günde 18 saate yakın çalışmayı düşünüyorum, sadece kitap okuyarak, çözerek çalışacağım bu konuda inatçıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok çalışmanız lazım 9. sınıf seviyesindeyseniz. Konu öğrenin. Test çözün. Pekiştirin. Tarama yapın.

Mezun olduktan sonra 2 senedir sadece Twitch izliyorum ve oyun film izliyorum, ancak güçlü şekilde bilim ve felsefeye merak saldım, sanırım bir akademiye girmem gerekmiş bunu yolu da YKS'de derece yapmak. Okul ve sınav atmosferini kaybetmiş biri olarak tahmini ne zaman derece yapacak seviyeye gelebilirim? Günde 18 saate yakın çalışmayı düşünüyorum, sadece kitap okuyarak, çözerek çalışacağım bu konuda inatçıyım.

Kendi deneyimlerime göre önemli olan çok çalışmak değil, düzenli ve programlı çalışmak. Hafızanızı çok zorlamadan hafif egzersizlerle düzenli ve programlı bir şekilde başlayıp zaman geçtikçe tempoyu artırırsanız 18 saat çalışmaktan daha başarılı olacağınızı düşünüyorum. :) Başarılar, kolay gelsin.

Geri
Yukarı