Çözüldü Bilgisayar 1050 Ti ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emrqzzc

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
1050Tİ
İşlemci
ryzen 3 3200g
Merhaba, çok başımı ağrıtan bir hatayla karşı karşıyayım;
Bilgisayarımda 1050 Ti Ekran kartı Ryzen 3 3200G işlemci var fakat, ekran kartını görmeyip ekran kartı yerine hiç bilmediğim "AMD Vega8" adında garip bir ekran kartını gösteriyor, Tamirciye götürdük, kablolularına baktırdık herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Sorun sanırım BIOS kaynaklı, nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, çok başımı ağrıtan bir hatayla karşı karşıyayım;
Bilgisayarımda 1050 Ti ekran kartı Ryzen 3 3200G işlemci var fakat, ekran kartını görmeyip ekran kartı yerine hiç bilmediğim "AMD Vega8" adında garip bir ekran kartını gösteriyor, tamirciye götürdük, kablolularına baktırdık herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Sorun sanırım BIOS kaynaklı, nasıl çözebilirim?

Monitörün kablosunu ekran kartına takıyorsunuz değil mi? Eğer ekran kartına takıyorsanız çalışıyordur Aygıt Yöneticisi'nden açmanız gerekebilir bende de oluyor bazen sorun. Eğer onboarda takınca görüntü veriyorsa ekran kartının bozulmuş olma ihtimali var.

DxDiag yazınca görüyor mu?

Hayır.

Monitörün kablosunu ekran kartına takıyorsunuz değil mi? Eğer ekran kartına takıyorsanız çalışıyordur Aygıt Yöneticisi'nden açmanız gerekebilir bende de oluyor bazen sorun. Eğer onboarda takınca görüntü veriyorsa ekran kartının bozulmuş olma ihtimali var.

Hayır, ekran kartı bozuk olamaz. 1-2 hafta öncesinde böyle bir sorun yoktu, PC'yi açarken BIOS ekranı geldi önüme "F5" save exit dedim sonra oldu böyle çok saçma iş ve evet monitörün kablosunu ekran kartıma takıyorum, NVIDIA denetim masasında gözüküyor fakat oyunlarda gözükmüyor ve NVIDIA'nın çoğu özelliğini kullanamıyorum "Ekran kartı desteklenmiyor" diyor.

1697203504600.png

Aygıt yöneticisinde böyle gözüküyor.

DxDiag yazınca görüyor mu?

Eki Görüntüle 1975765

Bu şekilgözüküyor DxDiag'da

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
BIOS'tan "integrated Graphics"'i devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz fakat ekran kart'ınızda bir problem varsa masaüstünün gelmesi için tekrar açmanız gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı