Çözüldü Bilgisayar 1050 Ti ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emrqzzc

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
1050Tİ
İşlemci
ryzen 3 3200g
Merhaba, çok başımı ağrıtan bir hatayla karşı karşıyayım;
Bilgisayarımda 1050 Ti Ekran kartı Ryzen 3 3200G işlemci var fakat, ekran kartını görmeyip ekran kartı yerine hiç bilmediğim "AMD Vega8" adında garip bir ekran kartını gösteriyor, Tamirciye götürdük, kablolularına baktırdık herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Sorun sanırım BIOS kaynaklı, nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hiçbir sorun yoktu birkaç hafta önce önüme BIOS ekranı geldi save quit dedim bir daha asla düzelmedi.

Hocam keşke okusaydınız BIOS sürümünüzden kaynaklanıyorda olabilir. Dediğim Ayar'ı son seçeneke olarak düşünelim. Şu an dahili ekran kartınızı kullanıyorsa bir sebebi vardır. Kapatmak çözümden çok görüntü bağdaştırıcısı olmadığı için siyah bir ekranlada karşılaştırabilir. 😀

Hocam keşke okusaydınız BIOS sürümünüzden kaynaklanıyorda olabilir. Dediğim Ayar'ı son seçeneke olarak düşünelim. Şu an dahili ekran kartınızı kullanıyorsa bir sebebi vardır. Kapatmak çözümden çok görüntü bağdaştırıcısı olmadığı için siyah bir ekranlada karşılaştırabilir. 😀

Bakım vs. yaptırdım ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum driveri kurduktan sonra son anlattığınız BIOS ayarını deneyeceğim.

Bakım vs. yaptırdım ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum driveri kurduktan sonra son anlattığınız BIOS ayarını deneyeceğim.

Aygıt Yöneticisi'nden "AMD Radeon(tm) Vega 8 Graphics"'in üstüne gelip sağ tıkladıktan sonra aygıtı devre dışı bırak dersenizde aynı işlemi yapar. BIOS'la kafa açmaya gerek yok şimdilik yeterince denedik.😛 fakat tavsiyem bunu en son denemeniz.

Aygıt Yöneticisi'nden "AMD Radeon(tm) Vega 8 Graphics"'in üstüne gelip sağ tıkladıktan sonra aygıtı devre dışı bırak dersenizde aynı işlemi yapar. BIOS'la kafa açmaya gerek yok şimdilik yeterince denedik.😛 fakat tavsiyem bunu en son denemeniz.
Olmadı, hiç biri olmadı kafayı yemek üzereyim..

Olmadı, hiçbiri olmadı kafayı yemek üzereyim.

Oyunlarda kasma donma var mı acaba? Veya GeForce Experience üzerinde kartınız gözüküyor mu? Bunlara hiç gerek bile olmayabilir. Bende dahil grafik birimi bulunmadığından böyle bir şey yaşamadım hiç. Bir de sürücüyü kurduktan sonra aygıt yöneticisine ekran kartınızın ismi geldi mi?

Oyunlarda kasma donma var mı acaba? Veya GeForce Experience üzerinde kartınız gözüküyor mu? Bunlara hiç gerek bile olmayabilir. Bende dahil grafik birimi bulunmadığından böyle bir şey yaşamadım hiç. Bir de sürücüyü kurduktan sonra aygıt yöneticisine ekran kartınızın ismi geldi mi?

Evet, FPS farkı var tabii ki ekran kartını görüyorken 120 180 arası FPS aldığım oyunda şu an 60 FPS alıyorum, evet ekran kartı aygıt yönetcisne geldi

Evet, FPS farkı var tabii ki ekran kartını görüyorken 120 180 arası FPS aldığım oyunda şu an 60 FPS alıyorum, evet ekran kartı aygıt yönetcisne geldi.

Hocam o zaman Aygıt Yöneticisi'nden Vega dahili ekran kartınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Anlattıklarınıza göre bir sıkıntı çıkmadan harici ekran kartınızı kullanması lazım fakat bende bu işlemleri daha öncesinde yaptığımda sürücü kaynaklı oldugu için formata para bayılmıştım bayağı mecburi.(güvenli moddada açamıyordum.)

Hocam o zaman Aygıt Yöneticisi'nden Vega dahili ekran kartınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Anlattıklarınıza göre bir sıkıntı çıkmadan harici ekran kartınızı kullanması lazım fakat bende bu işlemleri daha öncesinde yaptığımda sürücü kaynaklı oldugu için formata bayılmıştım bayağı.(güvenli moddada açamıyordum.)

Aygıt Yöneticisi'nden kaldırdım, yine düzelmedi AMD driver kurdum driverde şöyle yazıyor, ben anlamadım size sorayım dedim, belki işimize yarayabilir.
SS;

1697210539915.png

Aygıt Yöneticisi'nden kaldırdım, yine düzelmedi AMD driver kurdum driverde şöyle yazıyor, ben anlamadım size sorayım dedim, belki işimize yarayabilir.
SS;

Eki Görüntüle 1975890

Hocam BIOS sürümünüzü güncellemek en faydalısı bu durumdan sonra veya bilgisayarcıya tekrar götürüp farklı bir sistemde ekran kartınızı denetebilirsiniz.Eve geçmem lazım 1-2 saat içerisinde dönerim.🥸

Yeni konular

Geri
Yukarı