Bilgisayar 24 saat açık bırakılır mı?

Patlamaz. Sabah uyanıp 12'de bilgisayarı açıp geceye kadar kullanmıyor musunuz? Bir şey olmuyor değil mi? Geceden sabaha kadar bilgisayarı açık bıraksanız da bir şey olmaz. 90 dereceye ne zaman çıkıyor? Durduğu yerde mi oyun oynarken mi?

Selam. Ben bilgisayarımı tüm gece boyu veya öğlen açık bırakmak istiyorum ama PC 90 dereceye kadar çıkıyor. 10 yıla yakın temizlettirmedim. Sizce gece boyu falan açık bırakırsam patlar mı?

Patlama falan olmaz. İşlemci çok ısınınca, belli bir sıcaklıkta PC kendini kapatır. Korkman gereken bir şey yok.

Selam. Ben bilgisayarımı tüm gece boyu veya öğlen açık bırakmak istiyorum ama PC 90 dereceye kadar çıkıyor. 10 yıla yakın temizlettirmedim. Sizce gece boyu falan açık bırakırsam patlar mı?
Patlama gibi bir şey olmaz dostum. 10 yıl çok çok uzun bir süre, tavsiyem bilmesende üstünde ki tozları alıp en azından 5 10 derece kadar sıcaklık düşürmen. Ayrıca 24 saat açık kalsada bir şey olmaz.

Bilgisayarlar 7/24/365 çalışabilirler, sen temizliğine özen göster, hava tut mesela - şu an kullandığın internetin çalışmasını sağlayan sistemler akşam kapanmıyor farkında mısın?

Bilgisayarınız içinde C4 mü var neden patlar diye korkuyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı