Bilgisayar 24 saat açık bırakılır mı?

Rosselli

Kilopat
Yer
Avustralya/Melbourne
Daha fazla  
Meslek
Elektrikçi. Yakında olabilirse Ekonomist.
Arkadaşlar 1 ay önce toplama bilgisayar aldım haliyle tahmin edebileceğiniz gibi oyun da yükledim fakat Shadow of Mordor adlı oyun 47 GB boyutunda ve benim internet hızım 10 Mbps. AKK geçince 5 Mbps'e kadar düşüyor.

Bu yüzden bilgisayarımı açık bırakmayı düşünüyorum. Sıcaklık değerlerim normal, 5 saat boyunca hiç değişmedi. Bu süre zarfında bilgisayar boş durumdaydı.

İşlemci sıcaklığı 30-37 derece arasında gidip geliyor, ekran kartım da 31 derece sabit diyebilirim. Bilgisayarı 24 saat boyunca açık bırakırsam herhangi bir problem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerlerini arada bir kontrol edin. Yüksek derecelere geldiğinde kötü sonuçlar doğurabilir. Ben yine de günlerce bilgisayarı açık bırakmanın iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Mutlaka zarar verecektir. Ömrünü kısaltmayın. Ama serin bir ortamı varsa parçaların o zaman 24 saat açık kalabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı