Bilgisayar 24 saat açık kalırsa zarar görür mü?

Xxknightxx43

Centipat
Daha fazla  
Merhaba sistemim;
RX 6600 ekran kartı.
i3 10100F.
16 GB RAM'a sahibim bir oyun oynuyorum, oyun da AFK salınca (açık bırakınca) para veriyor. Acaba böyle AFK salsam bilgisayara çok zarar verir mi? Bir de 650Watt'lık bir PSU var. Günlük ne kadar elektrik harcar 10 saate ortalama olarak? Şmdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ek olarak AFK bıraktığım oyun MTA. Yani GTA San Andreas'in Online hali fakat bir roleplay sunucusu. Scriptleri vesaire ağır olabiliyor. Bunu açıklama sebebim PSU her zaman 650 Watt'da kullanmıyor. Yüke göre değişiyor. Ayrıyeten 650+80'lik bir PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ekran kartını sürekli olarak yükte kullanmazsa sıkıntı olmaz.

İsterse yükte kullansın, aralıksız 20 saat sot oynadığımı bilirim. Bir şey olmaz bu makineler zaten çalışmak ve yük altına girmek için üretiliyor. Dipnot: Stabil ve normal değerler seyretmeli. Özellikle sıcaklık.

Merhaba sistemim;
RX 6600 ekran kartı.
i3 10100F.
16 GB RAM'a sahibim bir oyun oynuyorum, oyun da AFK salınca (açık bırakınca) para veriyor. Acaba böyle AFK salsam bilgisayara çok zarar verir mi? Bir de 650Watt'lık bir PSU var. Günlük ne kadar elektrik harcar 10 saate ortalama olarak? Şmdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ek olarak AFK bıraktığım oyun MTA. Yani GTA San Andreas'in Online hali fakat bir roleplay sunucusu. Scriptleri vesaire ağır olabiliyor. Bunu açıklama sebebim PSU her zaman 650 Watt'da kullanmıyor. Yüke göre değişiyor. Ayrıyeten 650+80'lik bir PSU.

İster 1 gün ister 3 gün açık bırakın bir şey olmaz hocam.

Elektrik faturası ne kadar artar ortalama bilginiz var mı?

Çok artmaz merak etmeyin. Kullandığınız bilgisayar zaten 650W PSU olduğu için açık kaldığı süre boyunca 650W tüketmiyor. Ben diyeyim 10 kuruş sen de 1000 kuruş öyle yani. 30 gün boyunca açık bırakmanızı varsaymıyorum tabii.

2 haftadır açık hiç kapatmadım :) Merak etmeyin ısı olmadığı sürece aylarca açık kalabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı