Çözüldü Bilgisayar 3 kez uzun bip sesi verip açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Coolpanda

Kilopat
Öğrenciyim bilgisayarcıya götürecek param yok. Bana yardımcı olursanız çok ama çok mutlu olurum. Hangi parça bozuksa kendim değiştirebilirim. Bilgisayara hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ne olduğunu video olarak ekliyorum. (Anakart üzerinde Power tuşundan açıyorum.)
Bildiğim tek şey, ekran kartımda sorun yok.

Sistem:
i7 920.
OEM X58 Server Anakart.
450W Casper PSU.
8GB RAM.
MSI Radeon RX 460.
Hikvision 120GB SSD.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Muhtemelen RAM hatasıdır ama anakartın kitapçığı varsa ya da internetten edinebiliyorsan ordan bakabilirsin bip seslerinin anlamlarına. RAM'leri çıkar tak yap, slotlarını değiştir ya da en son BIOS pilini çıkar biraz bekle, sonra tak dene. Bende OC sonrası bu hatayı vermişti o yüzden BIOS pilini çıkarıp biraz bekleyip takınca düzelmişti ya da BIOS reset pinleri var, oralara kısa devre yaptırınca da BIOS sıfırlanıyor ama yerini bilmiyorsan hiç deneme öyle şeyleri :)
Öğrenciyim bilgisayarcıya götürecek param yok. Bana yardımcı olursanız çok ama çok mutlu olurum. Hangi parça bozuksa kendim değiştirebilirim. Bilgisayara hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ne olduğunu video olarak ekliyorum. (Anakart üzerinde Power tuşundan açıyorum.)

Sistem:
i7 920.
OEM X58 Server Anakart.
450W Casper PSU.
8GB RAM.
MSI Radeon RX 460.
Hikvision 120GB SSD.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
1630941534440.png

Sistem:
i7 920.
OEM X58 Server Anakart.
450W Casper PSU.
8 GB RAM.
MSI Radeon RX 460.
Hikvision 120GB SSD.

%100 RAM sorunu güvenin bana
1 Adet var.

Diğer bilgisayarımda RAM bellekleri buna takip deneyeyim en iyisi.

RAM ya da RAM slotu bozuk olmalı

Muhtemelen RAM hatasıdır ama anakartın kitapçığı varsa ya da internetten edinebiliyorsan ordan bakabilirsin bip seslerinin anlamlarına. RAM'leri çıkar tak yap, slotlarını değiştir ya da en son BIOS pilini çıkar biraz bekle, sonra tak dene. Bende OC sonrası bu hatayı vermişti o yüzden BIOS pilini çıkarıp biraz bekleyip takınca düzelmişti ya da BIOS reset pinleri var, oralara kısa devre yaptırınca da BIOS sıfırlanıyor ama yerini bilmiyorsan hiç deneme öyle şeyleri :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı