Bilgisayar 5 dakikada bir kendiliğinden kapanıyor

Yusuf Uğurlu

Hectopat
Bilgisayar açıldıktan sonra bazen 2-3 dakika bazen 5 dakika bazen de 1 saat sonra kendiliğinden kapanıyor ve kapanırken ekran bazen mavi bazen mor bazen de pembe oluyor. Tabii renkleri her kapandığında ayrı veriyor.
Bu olay Valorant oynadıktan sonra oldu hatta Valorant'ta da beyaz ekran hatası veriyor. Tabi Valorant ilk oynadığım zamanlarda böyle sıkıntı çıkartmıyordu ama sonradan oldu.
Sizce neden kaynaklı olabilir? Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mor ekran vs. dediğiniz anda ekran kartından kaynaklandığını düşündüm. Kartınız nedir ve garantisi devam ediyor mu ?

Ekran kartı veya ramlardan kaynaklı bir arıza olabilir ramleri sırayla tek tek takarak deneyin eğer arıza devam ediyorsa ramlar sağlamdır , ikinci olarak ekran kartını çıkarıp onboard a bağlayarak çalıştırın öyle test edin sorun devam etmiyorsa ekran kartınız bozulmuştur.

Mor ekran vs. dediğiniz anda ekran kartından kaynaklandığını düşündüm. Kartınız nedir ve garantisi devam ediyor mu?

NVIDIA GTX 660 2 GB - ASUS
Ekran kartı veya RAM'lardan kaynaklı bir arıza olabilir RAM'leri sırayla tek tek takarak deneyin eğer arıza devam ediyorsa RAM'lar sağlamdır, ikinci olarak ekran kartını çıkarıp onboard a bağlayarak çalıştırın öyle test edin sorun devam etmiyorsa ekran kartınız bozulmuştur.

Ekran kartı veya RAM'lardan kaynaklı bir arıza olabilir RAM'leri sırayla tek tek takarak deneyin eğer arıza devam ediyorsa RAM'lar sağlamdır, ikinci olarak ekran kartını çıkarıp onboard a bağlayarak çalıştırın öyle test edin sorun devam etmiyorsa ekran kartınız bozulmuştur.

Normal olarak görüntü alıyorum ama bir tek valoranta girince bu hata oluyor oyun durduğu yerde resmen bilgisayarı donduruyor arka planda programlar çalışıyor onu fark ettim çünkü klavyeden yazı yazdım ve Discord'da göründü ama ekran tek bir renkte kalıyor (artık şansa hangi renk gelirse)

Geri
Yukarı