Bilgisayar 7-8 dakikada açılıyor

furkan dağ

Decapat
Merhaba bilgisayar 7 8 dakika sonra açılıyor. Format attım ama yine aynı açılırken siyah ekran geliyor. 4 dakika sonra hoş geldiniz ekranı geliyor. Orada da 2 dakika bekledikten sonra tam açıldı derken bir daha siyah ekran oluyor. 2 dakika sonra bilgisayar açılıyor. Yardımcı olur musunuz HDD 500 GB Toshiba 7200 RPM.

İlginç bir durum. Bad sector taraması yaparken "quick scan" ya da türkçesi, "hızlı tarama" açık mıydı?

Bilmiyorum ama 1 saat 5 dakika sürmüştü.

Sistem yeterli güç alamadığı için problem yaşıyor olama ihtimaliniz var.

İnşallah onun yüzündendir.

Problem ne zaman ortaya çıktı? Windows güncellemesi sonrası mı, yeni bir yazılım kurduktan sonraki ilk Restart'ta mı vb. yoksa durup dururken mi?

Vallaha pek bilmiyorum. İlk kullandığım zamanda sıkıntı yoktu. Sonra birden bire oldu. Nedenini bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam o zaman hocam. Yeni güç kaynağı daha sağlıklı olacaktır. Ek olarak, önceden var mıydı, yeni mi oldu?

2 3 hafta önce oldu normalde 1 1.5 dakikada açılıyordu nedenini bilmiyorum.

Tamam o zaman hocam. Yeni güç kaynağı daha sağlıklı olacaktır. Ek olarak, önceden var mıydı, yeni mi oldu?

Problem ne zaman ortaya çıktı? Windows güncellemesi sonrası mı, yeni bir yazılım kurduktan sonraki ilk Restart'ta mı vb. Yoksa durup dururken mi?

Sistem yeterli güç alamadığı için problem yaşıyor olama ihtimaliniz var.

Eğer sorun Power'den değilse sorun nedir?

2 3 hafta önce oldu normalde 1 1.5 dakikada açılıyordu nedenini bilmiyorum.

Eğer sorun Power'den değilse sorun nedir?

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı