Bilgisayar açıkken gelen bip sesi?

Merakla bekliyorum.

Usta geç yazıyorum kusura bakma sürekli olmadığı için aralıklarla olduğu için beklemem gerekti. Dün gece sorun yoktu BIOS'u güncelledim ses gelecek mi diye bekledim takıldım biraz, sonra kapattım bilgisayarı.Tam yatıcam, bilgisayar kapalı konumdayken yine aynı bip sesi geldi. Anlam veremedim kapalıyken, güç yokken bile bip sesi geldi.BIOS'u güncelledim ama şuan ne yapacağım konusunda bir fikrim yok :/

Videolu şekilde sesle birlikte kasa durumunu çekip paylaşın. PSU arızası olabilir veya kasada kısa devre olabilir. Bunlar harici kasa yerine UPS kullanıyorsunuz da yapabilir.
Kasa kapalıyken demeseydiniz yapışkan tuşları açmış olabilirsiniz diyecektim ama kapalıyken yapmaz :)

Videolu şekilde sesle birlikte kasa durumunu çekip paylaşın. PSU arızası olabilir veya kasada kısa devre olabilir. Bunlar harici kasa yerine UPS kullanıyorsunuz da yapabilir.
Kasa kapalıyken demeseydiniz yapışkan tuşları açmış olabilirsiniz diyecektim ama kapalıyken yapmaz :)

Ustam video atamıyorum çünkü her an olmuyor. Atıyorum bazen 1-2 saat aralıklarla oluyor bazen sabahtan akşama kadar yok bazen de 5-6 saat arayla oluyor. Bu yüzden tam o an video çekmem zor. Çünkü birkaç saniyelik bir olay.

Kısa devre olsa kullanmamın önüne geçmez mi hocam? Saatlerce açık bıraksamda çalışmasında ve performansında herhangi bir sorun yok. Bu arada günlerdir 5 kısa bip geliyordu bugün sabah 2 kısa bip geldi. Daha önce hiç karşılaşmadığım bir olay o yüzden şaşkınım açıkçası.

Son olarakta ekleyeyim UPS kullanmıyorum :)

Kısa devre olsa kullanmamın önüne geçmez mi hocam?
Geçmez, çünkü akım düşük olduğundan kasa geneline yayılıp parçalara zarar vermeyebiliyor. Genelde eski ve paslanmış kasalarda görülür ancak bir şekilde temas halinde yapabilir.
Daha önce hiç karşılaşmadığım bir olay o yüzden şaşkınım açıkçası.
Sesi duymadan kaynağını bulmadan fazla bir şey söyleyemeyiz. Çünkü tüm bileşenler ses çıkarabilir bir şekilde.

Aynı sorun bende de var ASUS B350 Prime Plus kullanıyorum. Ne zaman ses çıkaracağı belli olmuyor herhangi bir donma kasma olmuyor. PC'yi her türlü donanımsal teste soktum fakat o ara bile ses gelmiyor.

Aynı sorun bende de var ASUS B350 Prime Plus kullanıyorum. Ne zaman ses çıkaracağı belli olmuyor herhangi bir donma kasma olmuyor. PC'yi her türlü donanımsal teste soktum fakat o ara bile ses gelmiyor.
Aynı sorun 2 kere yasadim AMD 9 5900X anakart ASUS X570 Prime PC aşırı ısındığında ilk 1 kere bip sesi geldi dün 3 kere bip sesi geldi ne donma ne kasma hiçbir şey olmadı sadece o an PC'nin çok ısındığını anladım. Yarın izinliyim ilk isim PC'ye ayrıyeten 2 fan daha taktırmak olacak.

Sistemimi tam olarak yazayım.

MSI H110M PRO-VD Anakart
8GB DDR4 2133MhZ Ram Tek slot
Intel Pentium G4400 CPU
R7 370 2G Ekran kartı

Saat ve tarih ayarları doğru hocam.
Hortlatıyorum ama aynı anakarta sahibim bendede geliyor aynı ses. Çok duyulmuyor ama yinede kulak sokunca geliyor. Bende sürekli geliyor bazen kesiliyor çözemedim. Sistem sıfır

Hortlatıyorum ama aynı anakarta sahibim bende de geliyor aynı ses. Çok duyulmuyor ama yine de kulak sokunca geliyor. Bende sürekli geliyor bazen kesiliyor çözemedim. Sistem sıfır.

Bende arada sırada oyun oynarken, sistem boşta, internette gezinirken beep sesi geliyor. Fakat hiçbir donma, yavaşlama gibi sorun söz konusu değil. Her parçayı ayrı ayrı teste soktum fakat sorunun kaynağını bulamadım.

Geri
Yukarı