Bilgisayar açıkken kapanıyor

BatuhanOnlayn

Decapat
Merhabalar, bilgisayarım açıktı ve birden kapandı ve açılışta fanlar çok hızlı dönmeye başladı ve görüntü gelmiyor RAM'leri çıkarıp sildim BIOS pilini de çıkardım işe yaramadı. Hem görüntü gelmiyor hem fanlar roket gibi dönüyor sorunu ne bunun?

Tek slota çalıştığından emin olduğunuz bir ram ile deneme yapabilme şansınız var mı? Sorunun çok sebebi var ama ram kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.

Bilgisayarda RAM ve işlemci vs. gücü düşük gelebilir bilgisayar çalışmakta güçlük çeker ve kendi kendine kapanır. Bilgisayarınız laptop mu? Masaüstü mü ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda ram ve işlemci vs. gücü düşük gelebilir bilgisayar çalışmakta güçlük çeker ve kendi kendine kapanır. Bilgisayarınız laptop mu ? Masaüstü mü ?
Masaüstü Bilgisayar Sorun Hala Devam ediyor
Temizleme, termal macunu değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Bilgisayarın dizüstü mü ? masaüstü mü ?
Masaüstü
Tek slota çalıştığından emin olduğunuz bir ram ile deneme yapabilme şansınız var mı? Sorunun çok sebebi var ama ram kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.
Birde Fanlar çok hızlı dönüyor ondan korkuyorum nedeni nedir

Ekran kartı da sorun çıkarmış olabilir, buna benzer bir durum yaşamıştım. Yukarıdaki arkadaşların tavsiyelerinden sonuç alamazsanız ekran kartınızı çıkarıp onboard ekran kartından sistemi açmayı deneyin. Eğer sistem açılırsa ekran kartı değişim vakti gelmiş demektir.

24 pin veya 4+4 pin CPU kablolarinin birisi oynamış galiba yerinden. Bende de böyle olmuştu. Çek yeniden tak düzelecektir.
Denedim hacı ilk 24 pini denedim sonra CPU ama olmadı
Ekran kartı da sorun çıkarmış olabilir, buna benzer bir durum yaşamıştım. Yukarıdaki arkadaşların tavsiyelerinden sonuç alamazsanız ekran kartınızı çıkarıp onboard ekran kartından sistemi açmayı deneyin. Eğer sistem açılırsa ekran kartı değişim vakti gelmiş demektir.
Üstad sorun ekran kartındsn olmadığına eminim bilgisayarın fanları çok hızlı çalışıyor ilk defa böyle birşey oldu ve sorun ramlerdedir dedim ramleri çıkarıp açmayı denedim bip sesi bile vermedi belki kablo bağlantılarındadir ama bakıyorum hepsi takılı

Üstad sorun ekran kartındsn olmadığına eminim bilgisayarın fanları çok hızlı çalışıyor ilk defa böyle birşey oldu ve sorun ramlerdedir dedim ramleri çıkarıp açmayı denedim bip sesi bile vermedi belki kablo bağlantılarındadir ama bakıyorum hepsi takılı

İşte o yüzden problemin kaynağı ekran kartı olabilir dedim. Ekran kartlarının belirli bir ömürleri var, yıllarca ısınıp soğumadan dolayı ekran kartı çipi ile devre kartı arasındaki lehim topları işlevini yitirir ve bundan kaynaklı olarak sistemi kilitleyebilir. Bir de bir arkadaşımın başına HDD kaynaklı böyle bir şey gelmişti. Sorunun kaynağını bulmak adına sistemdeki donanım elemanlarını tek tek çıkarıp test etmeni tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı