Bilgisayar Açıldığında Chrome Kendi Kendine Açılıyor

Gokberk1905

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bilgisayarımı her açtığımda Chrome kendi kendine açılıyor. Yardımcı olacak var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ctrl+Shift+ESC yaptıktan sonra gelen Görev Yöneticisinde "Başlangıç" yazan yere tıklayın, oradan Chrome'i bulup sağ tıklayıp "Devre dışı bırak" kutucuğuna basın.

Güncellemeden sonra gelmiştir. Ben de denedim tarayıcıyı açık bırakıp, bilgisayarı kapayıp açınca tarayıcı kaldığı yerden devam ediyor. Başlangıçta aktif de değil bu arada onla ilgisi yok bende.

Chrome otomatik açılıyor çözümü
Bilgisayar açıldığında Chrome otomatik açılıyor ve en son kapatılan sekmeleri açıyorsa, bu sorunu çözmek için,
  • Öncelikle Google Chrome Ayarlarında Gelişmiş – Sistem seçeneklerinde, Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et seçeneğini kapalı konuma getirin.
chrome-otomatik-aciliyor-cozumu-5.jpg

• Windows tuşu
    windows-tusu.png
    + I kısayoluna basarak Ayarlar ı açın.
  • Ayarlarda Hesaplar kısmını açın.
  • Hesaplar kısmında Oturum açma seçenekleri ni açın.
  • Oturum açma seçeneklerinde aşağıya inin ve Gizlilik başlığı altında bulunan, Oturum açma bilgimi, bir güncelleştirme veya yeniden başlatma sonrasında cihazımı ayarlamayı otomatik bitirmek için kullan kısmındaki seçeneği Kapalı konuma getirin.
  • Ayarlar sekmesini kapatın.
  • chrome-otomatik-aciliyor-cozumu-2.jpg
pcrehber.com dan alıntıdır.

Sorunun farede olduğunu anladım. Bende fare takılıyken açılıyor, fare takılı değilken açılmıyor.

Ben Windows 7 kullanırken bu sıkıntı başlamıştı. Benimki sadece Chrome açılıyor ve Bitcoin sayfası artık ana sayfası olmuştu. Bilgisayara Windows 10 formatı attım ve şuanda Chrome kullanıyorm ve o şikayetim gitti.

Geri
Yukarı