Çözüldü Bilgisayar açıldığında küçük Google siteleri geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aydinharun165

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım açılır açılmaz siyah ve küçük boyutta bir pencere geliyor ve geri gidiyor, ardından Google siteleri açılıyor kumar vb. gibi. Nasıl çözebilirim? Windows Defender ile tarama yaptım ve hiçbir şey çıkmadı.

Çözüm
AdwCleaner ve MalwareBytes ile tarama yapın:

AdwCleaner ve MalwareBytes ile tarama yapın:

Hocam iş daha derinlerdeyse sadece Malwarebytes yetmez.
Bence Kaspersky + Adv daha iyi bir kombinasyon olur
Banada dün oldu format attım düzeldi.
Adw cleaner 2 tehdit buldu yeniden başlattı tekrar taradım yine 2 tehdit buldu format attım.
Bazen tarayıcı eklentlerini Adware olarak tanıyabiliyor, muhtemelen olardır.
Her şeye format önermeyin, belki adamın 2TB yedeklenmesi gereken verisi var.

Virüs kapmış bilgisayarın. Crack oyun falan mı indiriyorsun veya internetten dizi film vs. mi izliyorsun? Tavsiyem Avast'la'da veya ESET ile de tarama yapman. Geçen yıl bende de oluyordu kendi kendine +18 siteler açılıyordu format attım anca geçti :).

Bende +18 çıkmıyor kumar siteleri falan geliyor bir siteden maç izlerken bulaşmış olabilir otomatik dosya indirmişti.

Adwcleaner ve Malwarebytes ile tarama yapın:

Dediğinizi uyguladım ve bilgisayarı baştan başlattım aynı şey olmadı ve 7 tane tehdit buldu karantinaya aldı sonra hepsini delete yaptım yanlış olmamıştır diye umut ediyorum ama eminde değilim yanlış yaptıysam lütfen uyarın.

Evet 7 tane tehdit çıktı hepsini delete yaptım doğru mudur?

Hocam iş daha derinlerdeyse sadece Malwarebytes yetmez.
Bence Kaspersky + adv daha iyi bir kombinasyon olur.

Bazen tarayıcı eklentlerini adware olarak tanıyabiliyor, muhtemelen olardır.
Her şeye format önermeyin, belki adamın 2TB yedeklenmesi gereken verisi var.

Evet maalesef öyle olmasaydı format atardım.

Son düzenleme:
Bende +18 çıkmıyor kumar siteleri falan geliyor bir siteden maç izlerken bulaşmış olabilir otomatik dosya indirmişti.

Dediğinizi uyguladım ve bilgisayarı baştan başlattım aynı şey olmadı ve 7 tane tehdit buldu karantinaya aldı sonra hepsini delete yaptım yanlış olmamıştır diye umut ediyorum ama eminde değilim yanlış yaptıysam lütfen uyarın.

Evet 7 tane tehdit çıktı hepsini delete yaptım doğru mudur?
Doğrudur. :)
AdwCleaner ile tarama yaparsanız tamamen silinecektir virüsler.

Doğrudur. :)
adwcleaner ile tarama yaparsanız tamamen silinecektir virüsler.

4-5 kez yaptım ve hiç virüs bulamadı iki uygulama ile de yaptım çokkez ve yeniden başlatınca artık gelmiyorlar.
Bütün herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum sorun çözülmüştür.Adwcleaner ve malwarebytes ile tarattım 7 tehdit buldu hepsini karantinaya alıp sildim sorun çözüldü.

Son düzenleme:
4-5 kez yaptım ve hiç virüs bulamadı iki uygulama ile de yaptım çokkez ve yeniden başlatınca artık gelmiyorlar.
Bütün herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum sorun çözülmüştür.Adwcleaner ve malwarebytes ile tarattım 7 tehdit buldu hepsini karantinaya alıp sildim sorun çözüldü.
Önemli değil.
Bir defa da Kaspersky ile tarat, başka cins virüs varsa onu da silsin :D.
Bundan sonra tarayıcında Adguard Adblocker ve HTTPS Everywhere eklentilerini kullan.
Güvenliğin artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı