Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra ekran gidiyor kasa çalışıyor

tefoo45239532

Hectopat
Bilgisayarı ilk açtığımda masaüstü geldikten 1 dk. Sonra ekran gidiyor klavye ışıkları sönüyor ama kasa fanları dönüyor, ışıkları yanıyor, işlemci fanı çalışıyor. Reset tuşuyla bilgisayarı ikinci kez açtığımda ise böyle bir sorun olmuyor. Bir hafta önce bilgisayarı sıfırladım. Bilgisayar toplama bir buçuk yıldır kullanmaktayım ilk kez böyle bir sorun oldu. Artı ikinci kez bilgisayar açıldığında Steam hesabımdan çıkmış oluyor tüm hesaplardan çıkış yapıyor.

Sistem özellikleri;

-ASUS RX570 ekran kartı 4 GB.
-AMD Ryzen 5 2600 işlemci.
-8 GB 3000 MHz RAM.
-ASUS B-450M-K anakart.
-1 TB HDD.
-120 GB SSD.
-Xigmatek 650W 80+ PSU.

Monitörünüz ile ilgili bir sorun galiba.Tam emin olmak için ekran kartı fanları dönüyor mu ekran yokken?

Bilgisayarı ilk açtığımda masaüstü geldikten 1 dk. Sonra ekran gidiyor klavye ışıkları sönüyor ama kasa fanları dönüyor, ışıkları yanıyor, işlemci fanı çalışıyor. Reset tuşuyla bilgisayarı ikinci kez açtığımda ise böyle bir sorun olmuyor. Bir hafta önce bilgisayarı sıfırladım. Bilgisayar toplama bir buçuk yıldır kullanmaktayım ilk kez böyle bir sorun oldu. Artı ikinci kez bilgisayar açıldığında Steam hesabımdan çıkmış oluyor tüm hesaplardan çıkış yapıyor.

Sistem özellikleri;

-8 GB 3000 MHz RAM.
-ASUS B-450M-K anakart.
-1 TB HDD.
-120 GB SSD.
-Xigmatek 650W 80+ PSU.
Resetten sonra hiç problem olmuyorsa yazılımsal olma ihtimali daha yüksek.

Monitörünüz ile ilgili bir sorun galiba.Tam emin olmak için ekran kartı fanları dönüyor mu ekran yokken?

Ekran kartı fanları elli derece altında çalışmıyor. Monitörde sorun olsa ikinci kez açtığımda 7-8 saat kullanıyorum bir sorun olmuyor. Monitör kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
Resetten sonra hiç problem olmuyorsa yazılımsal olma ihtimali daha yüksek.

Resetten sonra 8 saat kadar kullanıyorum hiçbir problem olmuyor.

Sistem özellikleri;

-8 GB 3000 MHz RAM.
-ASUS B-450M-K anakart.
-1 TB HDD.
-120 GB SSD.
-Xigmatek 650W 80+ PSU.
Klasik bir AMD sorunu.
[Rehber] AMD Ekran Kartlarında Siyah Ekran Hatası - Technopat Sosyal bu rehbere bakın derim.

Geri
Yukarı