Çözüldü Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda bir bilgisayar topladım. Üç sorunum var. Bunlardan birincisi bilgisayarın açıldıktan bir süre sonra kapanıyor olması. Bunu sürekli yapmıyor ama ara ara ilk açılışında böyle bir problem yaşıyorum. Bilgisayar çalıştığı zamanlarda CPU sıcaklığı gayet normal, hata aldığımda BIOS'tan ilk sıcaklığını ölçmemiştim bilmiyorum. Temassızlık ihtimaline karşın RAM'ler ve işlemciyi söküp ekstradan termal macun ekleyip yeniden taktım fakat çözüm olmadı. Hata sonrasında bir kez de CPU Over Temperature Error hatası aldım fakat bağlantılarda bir problem yok sanıyorum. Fanlar bilgisayar çalışırken stabil çalışıyor.

İkinci sorunum ise BIOS güncellemesi sonrası BIOS ekranın gelmemesiyle birlikte ekranın siyahta kalması. ESC basılı tutarak açtığımda çalışıyordu. Bunu da sürekli yapmıyor ama ara ara yapıyor. Bu sebeple bir önceki sürümüne döneceğim ve BIOS pilini söküp tekrar takmayı düşünüyorum.

Üçüncü sorunum da ara ara ikinci monitörün bozuluk 648X formatında açılması. Bu problemi yaşadığımda monitör ayarlarından resetlemem gerekiyor ve böyle sistem yeniden algılıyor ve düzeliyor. Bunu temelden düzeltmenin bir yöntemi var mıdır?

Bu problemler hakkında bilginiz varsa beni aydınlatabilirseniz sevinirim. Teşekkürler iyi Sosyaller

İşlemcin aşırı ısınıyor gibi duruyor. Sıvı soğutucu ise montajı önemli. Hava ise soğutucunun düzgün takıldığından ve işlemciye temas ettiğinden emin ol. Farklı bir soğutucuyla deneme yapmak da sorunun kaynağına yaklaştıracaktır.

Diğerleri hakkında bilgim yok.

İşlemcin aşırı ısınıyor gibi duruyor. Sıvı soğutucu ise montajı önemli. Hava ise soğutucunun düzgün takıldığından ve işlemciye temas ettiğinden emin ol. Farklı bir soğutucuyla deneme yapmak da sorunun kaynağına yaklaştıracaktır.

Diğerleri hakkında bilgim yok.
Lakin çalışırken sıcaklık normal. Açılırken böyle bir problem oluyor.

Ekran kartınızı da temizleyin. Söküp yeniden takın düzelecektir.

Geri
Yukarı