Bilgisayar açıldıktan kısa süre sonra kapanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Termal macunla uğraşma bence. Yazın sonunda felan değiştirirsin. Fanlardadır sıkıntı. Belki dış cebe vuruyo felandır yapraklar takılma felan var mı kontrol et.

Termal macun işi çok zor bir işlem değil ki. İşlemcinin üstüne süreceksin en kaba şekilde :D

Ama çok garip eklemeyi unutuğum bir yer var. Facebooktan 1-2 saat önce battlefield 3 multi oynamıştım, hiçbir şey yoktu :(

Termal macundan kaynaklanmadığını çok rahatlıkla söyleyebilirim.
Kasa çalışıyorken işlemcinin fanının dönüp dönmediğine bak. Başka bir sebep olacağını hiç sanmıyorum.

Baktım full çalışıyor. Birden olmaya başladı. Şuan boşta 77 C :D Oyun oynasam elimde kalır PC. Zaten girince full kasıyor, yani cpu'yu %99 kullanıyor nedense.

BF3 multi oynarken aşırı ısınan fanın genleşen metal kısmı soğutucuyu yerinden çıkarmış olabilir. Fan çalışıyor ama kesinlikle işlemcinin üstünde oluşan ısıyı alamıyor. Bilgisayarını kapa, fanı sök, kontrol et ve tekrar yerine tak. Bunun için düz tornavida/kontrol kalemine ihtiyacın olabilir.

Bu zaten birden olmaz. Yavaş yavaş erir erir bükülür , ve en sonunda tutamayacak hale gelir.
Burak Alkanın da dediği gibi soğutucuyla yeterli teması sağlayamayınca ısınma problemi ortaya çıkmış olabilir. Kontrol etmende fayda var.

Bu arada benim fanın yablarındada plastik bir yer var modelini tam hatırlamıyorum ama platons 'tu kaliba fanım :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı