Bilgisayar açıldıktan sonra FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury 8X2 16GB 3200MHZ RAM
SSD veya HDD modeli
Kingston KC25001TB Apacer AS340 120GB
Ekran kartı
Sapphire RX 6600
Anakart
Gigabyte B450M S2H V2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Bilgisayarı açtım, şifreyi girdim. Masaüstü ekranına geldim. Sonra bir baktım mavi ekran hatası verdi. Sonra yine açtığımda, bir tık yavaş açıldı ama açıldı. Bu sefer mavi ekran almadım, ayrıca Microsoft Edge tarayıcısını açtığımda tüm eklentilerin ana sayfası açıldı. Acaba bu neden? Dün FitGirl'den crack oyun yüklemiştim, sebebi bu olabilir mi acaba? @kino

TPM hatası var çok fazla, BIOS Update ve açıksa BitLcoker kapatmanı öneririm. Windows arama kısmına BitLocker yazıp kontrol et açık mı kapalı mı olduğunu. Açıksa kapat ve BIOS Update yapabilirsin.

BitLocker kapalı. Ayrıca BIOS güncel değil. Elektrik gider diye korkuyorum ya. Yapayım mı?

Microsoft yapmanı öneriyor bu TPM hatası için. Ki o şekilde düzelmezse CMOS sıfırlamaya kadar tavsiyeleri var ama öncelik BIOS Update. Uzun süren bir iş olmadığı için elekriğe güveniyorsan yapabilirsin. Eğer yapmam diyorsan da bu kontrolcü çıkarılmış şekilde birkaç gün daha kullan mavi ekran kontrolü için.

Microsoft yapmanı öneriyor bu TPM hatası için. Ki o şekilde düzelmezse CMOS sıfırlamaya kadar tavsiyeleri var ama öncelik BIOS Update. Uzun süren bir iş olmadığı için elekriğe güveniyorsan yapabilirsin. Eğer yapmam diyorsan da bu kontrolcü çıkarılmış şekilde birkaç gün daha kullan mavi ekran kontrolü için.
20231127_221908.jpg

Hocam bios küçüldü ne oldu böyle haha. BIOS güncellendi sonra bir uyarı çıktı.
IMG-20231127-WA0049.jpg
IMG-20231127-WA0051.jpeg

Son düzenleme:
@181951 Kardeşim roblox oynuyordu. Ondan sonra kapattım. Monitörü kapattım, bilgisayar arkada açıktı. Sonra bilgisayar iki bip verdi, monitör kapalı olduğundan bu bip sesini verdi. Ama neden yeniden başladığını merak ettim, sonrasında minidump klasörüme baktığımda mavi ekran logu düşmüş.

Yeni WinRAR ZIP arÅivi (1).zip Burada.

@cumali_032 Dediğim aygıtı çıkardıktan sonra 1 haftadır herhangi mavi ekran sorunu aldın mı?

Son attığın dosya bir mavi ekrana ait değil, ama önereceğim 1 2 şey var. Zentiming hala yüklüyse kaldır sistemden, chipset sürücünü de güncelle.

Geri
Yukarı