Çözüldü Bilgisayar açılır açılmaz kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Colten

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, bilgisayarımın termal macununu yenilemek için işlemci fanını çıkarttım ve macunu yeniledim. PC’yi tekrar kurmamın ardından kasaya güç verdiğimde kasa ışıkları yanıyor 3 saniye sonra kapanıyor ve kasanın gücünü 0’a getirmediğim müddetçe devam ediyor. Ne yapabilirim?

Çözüm
RAM'leri söküp geri taktınız mı? Ya da RAM'leri teker teker deneyin 1'ini çıkarıp diğerini takın olmazsa diğerini takın.
Hocam, emeğinize ve vaktinize çok teşekkür ederim. Termal macunu tekrardan silip sürdüm. RAM'leri çıkarıp taktım. Sorun çözüldü. Benchmark’a aldım şimdi PC’yi ne olur ne olmaz diye.
Fanı iyi takamamışsıniz vidaları çok sıkmadan deneyin.

RAM'leri söküp geri taktınız mı? Ya da RAM'leri teker teker deneyin 1'ini çıkarıp diğerini takın olmazsa diğerini takın.
Hocam, emeğinize ve vaktinize çok teşekkür ederim. Termal macunu tekrardan silip sürdüm. RAM'leri çıkarıp taktım. Sorun çözüldü. Benchmark’a aldım şimdi PC’yi ne olur ne olmaz diye.

Çözüm
Hâlâ fanı yanlış takmanızdan kaynaklı olduğunu düşünüyorüm çünkü RAM'i çıkarmadığınızı söylemişsiniz. Yine de sorununuzun çözulmesine sevindim. İyi Sosyaller.

Evet, hocam denedim. Maalesef değişen hiçbir şey yok.
@Eeen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyurun.

Hocam size yazdım görmediniz sanırım. BIOS pilini çıkartıp öyle başlatın. Eğer açılırsa 2-3 dakika masaüstünde bekledikten sonra bilgisayarı kapatın ve pili yeniden takın. Sonra bilgisayarınızı tekrardan açın. Büyük ihtimal sorununuz çözülür.

Hocam size yazdım görmediniz sanırım. BIOS pilini çıkartıp öyle başlatın. Eğer açılırsa 2-3 dakika masaüstünde bekledikten sonra bilgisayarı kapatın ve pili yeniden takın. Sonra bilgisayarınızı tekrardan açın. Büyük ihtimal sorununuz çözülür.

Hocam sorun çözüldü ilginiz için teşekkürler.

Hocam sizin adınıza çok sevindim. Elimizden geleni yaptık. Bende bildiklerimi aktarmayaçalışdım arkadaşın sayesinde konu çpzüldü. Emeği geçen herkesin eline emeğine sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı