Bilgisayar açılırken ara sıra gelen bip sesi

Melih Ediz

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Team T-Force Vulcan Z Red 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 TLZRD48G3200HC16F01 Ram x2,960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD,WD 1TB Blue 64MB 7200rpm 3.5 SATA 3.0 Harddisk,MSI B450M-A Pro Max AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart,AMD Ryzen 5 2600 Altı Çekirdek 3.40 GHz İşlemci,AMD Radeon™ RX 570 ekran kartı
RAM
T Force Vulkan z 8gb ddr 4 x2
SSD veya HDD modeli
Alpin 120GB
Ekran kartı
AMD RX 570
Anakart
MSİ B450-m a pro max
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Bilgisayarı açarken bip sesi geliyor fakat bunu sürekli yapmıyor. 3 adet uzun bip sesi geliyor, video olarak da iletiyorum.
Sesin kesilmesi videodan dolayı bip uzunlukları için video atıyorum.
Ayrıca bilgisayarı kullanım açısından bir sorun yok, her zamanki gibi kullanabiliyorum.
Ama ara sıra açılırken bu sesi çıkarıyor bazen de çıkarmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ara bilgisayarcıya götürdüysen içinde Speaker(Buzzer) unutmuş olabilirler. PSU'dan gelen akımı ölçüyor, kasayı açıp sesin geldiği yere bir bakar mısın? Ses kartı var ise oradanda olabilir emin değilim.

Bir ara bilgisayarcıya götürdüysen içinde speaker(buzzer) unutmuş olabilirler. PSU'dan gelen akımı ölçüyor, kasayı açıp sesin geldiği yere bir bakar mısın? Ses kartı var ise oradanda olabilir emin değilim.

Bilgisayarın içini açıp baktığım kadarıyla speaker(buzzer) var bunu sökmeli miyim?

Sanki RAM hatası gibi. RAM'leri söküp takmayı deneyebilirsiniz.

Denedim şu an gelmiyor fakat dediğim gibi ara sıra geliyor.

Sanki RAM hatası gibi. RAM'leri söküp takmayı deneyebilirsiniz.

Eklemek istediğim bir şey daha var bilgisayarı kullanırken az önce 2 defa başıma geldi. Önce mouse donuyor ardından monitör kapanıyor klavye ve mouse ışıkları da sönüyor. Fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Sanırım bu sorunda buna dahil ne yapabilirim bu duruma karşı.

Fotoğrafını çekip atma şansınız var mı? Yanlış bir şey yapmanız dahilinde sağlam kasayı bozabilirsinizde(kişisel algılamayın.)

Tabii ki.

Fotoğrafını çekip atma şansınız var mı? Yanlış bir şey yapmanız dahilinde sağlam kasayı bozabilirsinizde(kişisel algılamayın.)

Bilgisayar ilk açıldığı sırada işlem yaptığımda dediğim gibi önce donuyor ardından monitör, klavye me mouse ışıkları da gidiyor. Bilgisayarı tekrar başlatmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 14
Tabii ki.

Bilgisayar ilk açıldığı sırada işlem yaptığımda dediğim gibi önce donuyor ardından monitör, klavye me mouse ışıkları da gidiyor. Bilgisayarı tekrar başlatmam gerekiyor.
Ses kaynağı orada görüken buzzer'dan geliyor anakart satın alırken kutunun içinde çıkıyor genelde. Onu çıkartarak sesten kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızın donmasına gelirsek işletim sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Bunu çözmenin bir çok yolu var ama sorun çoğu şeyden kaynaklanıyor olabilir. Uğraşmadan sorunu çözmek istiyorsanız format atabilirsiniz.

Tabii ki.

Klavye ve mouse ışığının gittiğini söylemişsiniz kusura bakmayın fazla dikkat etmemişim şuanda yoğunumda. Youtube'dan birkaç şeye bakıp gelmeye çalışacağım.

Ses kaynağı orada görüken Buzzer'dan geliyor anakart satın alırken kutunun içinde çıkıyor genelde. Onu çıkartarak sesten kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızın donmasına gelirsek işletim sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Bunu çözmenin birçok yolu var ama sorun çoğu şeyden kaynaklanıyor olabilir. Uğraşmadan sorunu çözmek istiyorsanız format atabilirsiniz.

Klavye ve mouse ışığının gittiğini söylemişsiniz kusura bakmayın fazla dikkat etmemişim şu anda yoğunumda. YouTube'dan birkaç şeye bakıp gelmeye çalışacağım.

Sorun değil yarın SSD değiştiriyorum Samsung 960 EVO M.2 SSD alacağım eğer işletim sistemindeyse sorun format atacağım yarın.

Ses kaynağı orada görüken Buzzer'dan geliyor anakart satın alırken kutunun içinde çıkıyor genelde. Onu çıkartarak sesten kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızın donmasına gelirsek işletim sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Bunu çözmenin birçok yolu var ama sorun çoğu şeyden kaynaklanıyor olabilir. Uğraşmadan sorunu çözmek istiyorsanız format atabilirsiniz.

Klavye ve mouse ışığının gittiğini söylemişsiniz kusura bakmayın fazla dikkat etmemişim şu anda yoğunumda. YouTube'dan birkaç şeye bakıp gelmeye çalışacağım.

Windows 10'da böyle bir sorun yaşamıyordum ne zaman Windows 11 geçtim böyle olmaya başladı. Tekrar Windows 10'a geri dönmeli miyim sizce?

Şu videoya bir göz atmanızı rica edeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sorun değil yarın SSD değiştiriyorum Samsung 960 EVO M.2 SSD alacağım eğer işletim sistemindeyse sorun format atacağım yarın.

Windows 10'da böyle bir sorun yaşamıyordum ne zaman Windows 11 geçtim böyle olmaya başladı. Tekrar Windows 10'a geri dönmeli miyim sizce?
Yeni gelen 23H2 güncellemesi ile çoğu Windows 11 sistem ya çökmeye ya da donmaya başladı bilgilendirmek isterim.

Şu videoya bir göz atmanızı rica edeceğim.

Yeni gelen 23H2 güncellemesi ile çoğu Windows 11 sistem ya çökmeye ya da donmaya başladı bilgilendirmek isterim.

Çıkan ses benim sorunuma çok benziyor sorunun RAM'ler'de mi yoksa slotlarda mı olduğunu nasıl anlayabilirim?

Geri
Yukarı