Bilgisayar Açılırken Fanlar Duruyor Gibi Oluyor ve Sonrasında Sistem Açılıyor

rhythmmm

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarımı açıyorum fanlar vesaire çalışıyor. Yaklaşık 7 8 saniye sonra duruyor gibi oluyor sesler tam kesilecekken tekrar çalışıyor. Fanlar ve monitöre görüntü fanların bu ikinci canlanışında geliyor. Aldığımdan beri bu şekilde PC. Acaba sorun nedir? Yardımci olur musunuz? Bu da açılışın videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim de açılırken arka egzoz fan 1-2 saniye gidip geliyor bir sıkıntı olmadı hiç. Öndeki 3 fanım PSU'ya bağlı olduğundan hiç durmuyor, onlar eğer sizide rahatsız ediyorsa fanları molex ile güç kaynağına bağlayabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ve RAM frekansı uyumsuz ile olabilir bu. BIOS güncelleyip bellekler Kit ise XMP açmayı deneyin.
recep abi bios güncel degildi güncelledim sorun hala aynı ana kart asus b450m k ramler 2x8 3000mhz corsair anakart 3200e kadar destekliyor ramler 3000de calismakta ve xmp yok bios menusunde d.o.c.p var başka birseyden kaynaklı olmali ?

Bende de B450M S2H ve Corsair 3000 MHz 2 tane 8 GB RAM mevcut ve aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Bir çözüm bulabildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı