Bilgisayar açılırken görüntü gidiyor

GBarisciL

Hectopat
1 Hafta civarında bilgisayarımda sorun vardı. Arada bir ekran kafayı yeyip kendini resetliyordu sistemsel sorun deyip pek umursamadım daha sonra format atarım diye lakin bugün sabah itibari ile komple sorun oldu. Sabah reset attı fakat Windows açılırken logoya kadar sorun yok logo yüklemesini yapıyor bittikten sonra açılacağı esnada ekran komple gidiyor. Klavye çalışma fonksiyonları da duruyor fakat bilgisayarı böyle 3-5 kez aç kapat yapınca sistem hata veriyor. İste güvenli mod falan giriyorum sorun olmuyor neden böyle bir durum var? Ekran kartı bozulmuş olsa yanlışım varsa düzeltin bildiğim kadarı ile güvenli mod dahi çalışmaz diye biliyorum. Yardımcı olabilecek veya başına gelmiş olan varsa çözümünü bulmuş birileri yardımcı olabilirse sevinirim.

Ekran kartın gitmiş kardeşim. Benimde aynı sorun vardı. Güvenli modda girdiğinde DDU ile ekran kartı sürücüsünü sil. Normal olarak yine açılır. Ama sürücü kurduğun an gider. Ekran kartı modelin nedir? Reball işlemi gerekiyor. Garantili ise garantiye de gönderebilirsin.

Ben aynı sorunu ramların bozulmasından kaynaklı olduğunu düşünerek ramları sökerek düzeltmiştim. 4 ram takılı idi. Eski olandan 1 i bozuldu söktüm düzeldi. Aradan aylar geçtikten sonra tekrar aynı sorun baş gösterdi ve tekrar eski ramlardan birini söktüm. Şuanda şükür sorun yok.

@ThisisPunisher Merhaba, ekran kart modeli “ MSI 560ti Twin Frozr II “ maalesef eski bir cihaz garantisi yok. Bir de reball işlemi nasıl?
-
@PhemiusTR Maalesef benim sorunum ram ile ilgili değil.
-
@'Nhympex Hayır açılırken her hangi bir sorun yok. Sadece bu büyük sorun başıma gelmeden önce ekran öyle bozuluyordu ve kendini resetliyordu.

@ThisisPunisher Merhaba, ekran kart modeli “ MSI 560ti Twin Frozr II “ maalesef eski bir cihaz garantisi yok. Bir de reball işlemi nasıl?
-
-
@'Nhympex Hayır açılırken her hangi bir sorun yok. Sadece bu büyük sorun başıma gelmeden önce ekran öyle bozuluyordu ve kendini resetliyordu.
Reball işlemi ile GPU’nun altındaki lehim toplarını yeniliyorlar. Benimde Sapphire R7 370 kartımda başıma geldi.

-
-
Ekran kartında problem olabilir büyük ihtimalle çıkarıp takmayı denedin mi?

@ThisisPunisher Peki bu işlemin maliyeti nedir? Bir de İstanbul da bu işi teslim edebileceğim güvenli sağlam bir yer var mi?

@Arda Atılmaz Bütün parçaları çıkarttım, fakat sorunun çözülmedi tek ekran kart driveri kaldırdığım da sistem açılıyor.

Ekran kartını çıkar aynı sorun yine olursa suçu ekran kartına yükleme hemen eğer ekran kartını çıkardığında sorun gittiyse anakarttaki onboardı kullan yeni ekran kartı alana kadar.

@ThisisPunisher Peki bu işlemin maliyeti nedir? Bir de İstanbul da bu işi teslim edebileceğim güvenli sağlam bir yer var mi?

@Arda Atılmaz Bütün parçaları çıkarttım, fakat sorunun çözülmedi tek ekran kart driveri kaldırdığım da sistem açılıyor.
Driverlarda hata olması muhtemel o zaman.

Geri
Yukarı