PC Açılırken Masaüstü Gelmeden Görüntü Gidiyor

asmodeeus

Decapat
Herkese merhabalar, dün gece bilgisayarımda GTA 5 oynuyordum, ilk başta oyun dondu ve 3D Graphics gibi bir şeyler yazan hata aldım ve oyun kapandı. Daha sonra tekrar girdim ve görüntü karelendi ve çizgiler vb. oluştu. Bu olduktan sonra görüntü gitti ve bir daha da gelmedi. Bunun üzerine bilgisayara restart attım. Masaüstü yüklenmeden önce ekran karardı. Format atmaya karar verdim ve format attım. Format attıktan sonra PC açıldı ve masaüstune gelebildim fakat birkaç dakika sonra çizgilenme oluşup yine ekran gitti. Yine restart attım ve yine masaüstune gelmeden ekran gitti, 1 gün boyunca uğraştım ne yaptıysam çözemedim. Ekran kartını PC'yi kapatıp söktüm demirleri el yakan derece de sıcaktı, yanma ihtimalini düşünüyorum. Başka sebepler de olabilir mi acaba? Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler. Bu arada başka monitör denedim yine aynısı oldu.
Ekran kartım GTX 760, 2015 yılında aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranın bir anda gitmesi, çizgi çizgi olması maalesef ekran kartının yandığını gösteriyor. Belki kurtarılabilir ''reballing'' denilen, GPU'nun PCB üzerinden sökülüp yeniden lehimlenmesi olayıdır. Bir araştırın isterseniz. GTX 760 için bence hala değer çünkü.

Aldığın hata sıkıntılı bir hatadır. Aynısı başıma geldi 2 ekran kartım çöp oldu. Sisteme tekrar tak, çalıştır oyuna falan girme sadece ekran kartının fanı dönüyor mu onu kontrol et. Bu arada kasaya montajı sağlam yapmalısın yani sallanmayacak sabit duracak. Bu şekilde fan dönüyor mu kontrol et.

Fanlar dönüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar kasayı söktüm baştan taktım, macunları yeniledim, format attım ama bir türlü çözüm bulamadım. Fikri olan varsa sevinirim, şimdi gidip 1050 ti alabilirim fakat sorun ekran kartından değilse param boşuna gidecek.
Arkadaşlar cidden bilgisi, fikri olan varsa yazsın. Minnettar olurum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı