Bilgisayar açılırken kapanıp tekrar açılıyor

trkn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bundan bir hafta önce ASUS ROG Crosshair Hero anakartımın BIOS güncellemesini yaptım (Sürüm 7403). Ancak güncelleme sonrasında bilgisayarı açarken, 1-2 saniye kendiliğinden kapanıyor ve müdahale etmeden kendini tekrar başlatıp açıyor. Bundan önce kullandığım BIOS (Sürüm 7003) sürümünde böyle bir problem yoktu. Sürüm 7403 ile ilgili birkaç araştırma yaptım ancak benzer bir problemden şikayetçi olan görmedim. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Akıla gelen ilk çözüm o ama BIOS sıfırlamak istemiyorum, sıfırlamadan önceki sürüme dönme şansım yok mu? Ya da BIOS ayarlarından bu durumu çözebileceğim bir fonksiyon? BIOS'ta birçok ayarım var ve yeniden tek tek uğraşmak istemiyorum. Eğer bunun bir çözümü yoksa büyük ihtimal yeni güncelleme gelene kadar bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.

Akıla gelen ilk çözüm o ama BIOS sıfırlamak istemiyorum, sıfırlamadan önceki sürüme dönme şansım yok mu? Ya da BIOS ayarlarından bu durumu çözebileceğim bir fonksiyon? BIOS'ta birçok ayarım var ve yeniden tek tek uğraşmak istemiyorum. Eğer bunun bir çözümü yoksa büyük ihtimal yeni güncelleme gelene kadar bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.
Sitesinden önceki sürümü indirip tekrar güncelleyebilirsin.

Bende işlemcimi ve anakartını değiştirdim aynı sorun bende de var çözüm bulamadım zaten açılırken yapıyor pek de bir sorun değil aslında.
Anlık kapanmanın donanıma zarar vermesinden korkuyorum benimki donanımsal bir problem değil, BIOS güncelledikten sonra oldu.

Çözüm bulabildiniz mi?
Evet buldum dostum sorun BIOS'tan kaynaklıydı hatta bildiğim kadarıyla ben buraya çözümü daha önce yazmıştım sanırım kendini bilmezin biri silmiş. Ben USB BIOS FLASHBACK ile eski BIOS yükleyerek sorunu çözmüştüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı