Bilgisayar Açılırken Monitör Gidip Gelme Sorunu

asum812

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorum. Sorun şu ki bilgisayarı açarken monitörüm hızlı hızlı gidip geliyor sürekli. Bu epilepsi uyarıları olan görüntüler gibi oluyor be aşırı rahatsız edici bir şey. Başta sorun ben şifreyi girmeden geçiyordu ama süresi giderek artıyor. Bilgisayar açıldıktan bir 10-15 saniye sonrasında düzeldi ekranım bugün.

Kabloları kontrol ettim ve bir sorun yok gibiydi. Acaba driverlarda mı problem var diye merak ediyorum ama driverlarım güncel ve internette yaptığım kısa araştırmada bu sorunla karşılaşan başka kimseyle karşılaşmadım. Driver problemli olsa başka insanlarda da bu sorun olurdu diye düşünüyorum.

Bir de yanlış anlayanlar olabilir diye son bir düzeltme ihtiyacı duydum. Ekran sadece açılırken, yarım saniye aralıklarla hızlı hızlı kapanıp açılıyor. Bilgisayar açıldıktan sonra yavaş yavaş düzeliyor ve açık kaldığı sürece bir daha bu sorun olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartında kablolarda monitörde sorun olabilir. Herhangi bir televizyona ya da farklı bir monitöre bağlayıp aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını söyler misin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı