Windows "Scanning and repairing Drive" yazısı

Melihhelp

Centipat
Bugün normalde çıkmazken ilk defa böyle bir yazı gördüm fakat sadece yazı çıkıyor. Tarama yapmadan %100 yazmadan masaüstü açılıyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltilir?

Dosya Ekleri

• 20201015_191715.jpg
    20201015_191715.jpg
    185,9 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD Sentinel ile diskinizin sağlık durumunu paylaşınız. Admin olarak yapmanız gerek C: olarak yazmanız lazım.
Yapamadınız buraya bakınız.

The type of the file System is NTFS.
C: İs dirty. You may use the /C option to schedule chkdsk for this Drive.

@Assecreed'in dediği programı indirip sağlık testlerini gönderir misin? Bir de chkdsk yani check disk komutunu çalıştır diskini bir tarasın ama konsolu yönetici olarak açmayı unutma.

Dosya sisteminde sorunlar olmalı. Komut sistemini yönetici olarak çalıştırıp Chkdsk /f yazınız çıkan soruya y yazıp sistemi yeniden başlatınız.
bunu yaptım peki şimdi ne olacak
@Assecreed'in dediği programı indirip sağlık testlerini gönderir misin? Bir de chkdsk yani check disk komutunu çalıştır diskini bir tarasın ama konsolu yönetici olarak açmayı unutma.
uygulamayı indirdim hdd 100% ssd %99 yazıyor
@346003 @Assecreed
Peki bu scan and repair yazısı kaybolsa hala diskimde bir sorun olmaya devam edecek teknik servise götürsem mi ?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-10-15 201232.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-15 201232.png
    48,1 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Sistem SSD'de ise bir sorun yoktur muhtemelen dosya sisteminde. O komutu yazınca sistemi yeniden başlatınız. %100 olmadan geçerse attığım siteden kapatmayı deneyiniz.

Geri
Yukarı