Çözüldü Bilgisayar açılırken siyah ekran gelip imleç gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rosevolia

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Güzel Sanatlar Öğrencisi
Merhaba, bu konu ile ilgili dünden beri uğraşmıyorum ama net bir çözüm bulamadım. Bilgisayarım açılıyor Windows logosu vs. gözüküyor ama sonradan siyah ekranda kalıyor ve sadece imleç gözüküyor. CTRL + Alt + Delete yaptim ama asla ekran değişmiyor. Var mıdır bunun formatsız bir çözümü? Windows güvenli modu etkinleştirdim ama Windows hesabıma erişemediğim için bir şey yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
En son ne indirdiniz? explorer.exe silinmiş, bozulmuş ya da virüs olabilir belki. En sağlıklı çözüm temiz kurulum olacaktır ama bunları deneyin belki olur.

Eğer başlangıç ayarlarına yani o mavi ekrana gidebilirseniz sistem geri yükleme deneyin.

En son ne indirdiniz? explorer.exe silinmiş, bozulmuş ya da virüs olabilir belki. En sağlıklı çözüm temiz kurulum olacaktır ama bunları deneyin belki olur.

Eğer başlangıç ayarlarına yani o mavi ekrana gidebilirseniz sistem geri yükleme deneyin.

Çözüm

Teşekkür ederim ama hiçbiri işe yaramadı. Bilgisayarımı daha önce bu sorunla 2 defa daha karşılaştı ve hepsinde tamire götürdük. Bu sefer de öyle olacak sanırım.

@Rosevolia bu sorun bana kalırsa %90 Windows ile alakalı. Windows kuracak kişi, orijinal ve güncel Windows 10 atsın. Kullandığınız bir program bunu yapıyor olabilir 2 kere karşılaştıysanız. Hangi programları kullanıyorsunuz antivirüs falan var mı?

@Rosevolia bu sorun bana kalırsa %90 Windows ile alakalı. Windows kuracak kişi, orijinal ve güncel Windows 10 atsın. Kullandığınız bir program bunu yapıyor olabilir 2 kere karşılaştıysanız. Hangi programları kullanıyorsunuz antivirüs falan var mı?

ESET kullanıyorum onun dışında başka kullandigim uygulama yok.

@Rosevolia tekrar Windows kurulduğu zaman ESET'i kullanmadan devam edin, aynı şey olmaz ise başka antivirüs kullanırsınız. ESET ile alakalı mı bilemiyorum ama dediğim gibi, yüksek ihtimal Windows hatası olduğu için bir program bunu yapıyor olabilir. En sağlıklı şey, güvenilir uygulamalar kullanmak ve Windows'u güncel, orijinal olarak temiz kurulum yapmak.

@Rosevolia tekrar Windows kurulduğu zaman ESET'i kullanmadan devam edin, aynı şey olmaz ise başka antivirüs kullanırsınız. ESET ile alakalı mı bilemiyorum ama dediğim gibi, yüksek ihtimal Windows hatası olduğu için bir program bunu yapıyor olabilir. En sağlıklı şey, güvenilir uygulamalar kullanmak ve Windows'u güncel, orijinal olarak temiz kurulum yapmak.

Teşekkür ederim bilgisayarı aldığımızdan beri ESET kullanıyoruz.

@Rosevolia WHQL olan sürücüleri kullanın ve tekrar deneyin. 1 ay ya da 1 hafta bozuk sistem dosyalarını kontrol etmek fayda sağlayacaktır. Driver Booster ya da sistem temizleme programlarını kullanıyorsanız kullanmayınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı