Bilgisayar açılırken sol üst köşede tire var

PC den anlayan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sorun şu bilgisayar açılırken sol üst köşede ( - ) böyle tire var ve ben hiçbir şey yapmazsam böyle kalıyor. Klavyeden herhangi bir tuşa basınca tire gidiyor ve bilgisayar açılıyor. Önceden böyle bir sıkıntı yoktu yani kendiliğinden 20 saniyede açılıyordu PC. Ancak şimdi o tire işareti geliyor ve ben herhangi bir tuşa basıp öyle açmam gerekiyor. Bu tire nasıl düzelir? Bilgisayarımda SSD var aynı kasada bir de HDD denedim bir sıkıntı yok onda. Benim anladığım kadarıyla BIOS'ta sıkıntı yok gibi çünkü HDD takınca sıkıntı yok herhalde SSD de sıkıntı olabilir bir bakar mısınız lütfen.

BIOS'tan baktım Boot sıralamasında bir hata yok.

Bu sorun da şöyle oldu bir program indirdim setuptan kura bastım kurduktan sonra PC niz yeniden başlatılıyor yazdı ve açılırken böyle tire oldu bir daha düzelmedi.

Intel Core i5-4590 3.30GHz
16 GB RAM 64 Bit R7 240 2 GB ekran kartı.

İndirdiğiniz dosya güvenilir miydi? Geri yükleme yapmayı deneyip virüs taraması yapınız.

Pek değildi. Ön yükleme taraması derken tam anlayamadım. Ben yeni Win 10 kurdum zaten ama o imleç her Win 10 kuruşumda vardı.
Bu arada virüste olabilir o şey.

Hocam çok klasik olabilir ama bir önyükleme taraması yapın. AVG de var diye hatırlıyorum hem antivirüs kurmuş olursunuz hem de önyükleme taraması yaparsınız.
Hocam çok klasik olabilir ama bir önyükleme taraması yapın. AVG de var diye hatırlıyorum hem antivirüs kurmuş olursunuz hem de önyükleme taraması yaparsınız.
Hee anladım ön yüklemede sorun var mı diye tarayacak tamam.
AVG bu nu yapıyor mu?

AVG'yi denedim virüs bulamadı 0 virüs diyor. Tekrar baktım düzeldi mi diye düzelmemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı