Bilgisayar açılışta mavi ekran verdi

BIOS sürümünü güncelle.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsanız söyleyin yardım etmeye çalışalım.

MSI ile ilgili yazılımları kaldırın. Sorunun bitince tekrar yükleyebilirsin.

İstersen RAM'leri kontrol edebilirsin. Memtest86 testi yaparsan sonuçlarını paylaş.

İstersen hızlı başlatma özelliğini kapatabilirsin.

BIOS sürümünü güncelle.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsanız söyleyin yardım etmeye çalışalım.

MSI ile ilgili yazılımları kaldırın. Sorunun bitince tekrar yükleyebilirsin.

İstersen RAM'leri kontrol edebilirsin. Memtest86 testi yaparsan sonuçlarını paylaş.

İstersen hızlı başlatma özelliğini kapatabilirsin.

Şu an yine geldi mavi ekran hemen atıyorum minidumpı.

Ethernet adaptörü mü kullanıyorsunuz? Kullanıyorsanız sürücüsünü güncelleyin. Ethernet adaptörü kullanıyorsanız donanım kimliklerini paylaşın.

Üstte dediklerimi de uygulayın.

Ethernet adaptörü mü kullanıyorsunuz? Kullanıyorsanız sürücüsünü güncelleyin. Ethernet adaptörü kullanıyorsanız donanım kimliklerini paylaşın.

Evet kablo kullanıyorum peki nerden güncelleyeceğim?

1615644632672.png
Bunlardan hangisine tıklayacağım acaba?
@283156 Hangisine tıklamalıyım. Bir de nasıl güncelleyeceğim?

Galiba ethernet adaptörü bildiğimiz USB ile takılanı kullanmıyorsunuz. Sizin anakartınızın içinde Realtek® 8111H Gigabit LAN Controller var. Bunun sürücüsünü güncellemek gerekecek. Şimdi sürücüyü 2 yerden indirebiliriz.

Birisi anakartın kendi sitesinden diğeri Realtek'in kendi sitesinden olacak. Ama ben hangisi daha iyi tam olarak bilmiyorum.

Buradan "Lan Drivers" kısmına gelirseniz. Ağ sürücüsü karşınıza çıkacaktır.

Burası Realtek'in sitesi.

Hangisi yükleyeceğimize tam karar veremiyorum. O yüzden @Berrkay hocamdan küçük bir yardım isteyeyim. Siz hangisini tavsiye edersiniz?

Berrkay hocam bir şey söylesin sürücüyü indirirsiniz.

Ağ bağdaştırıclarına.

Geri
Yukarı